REKLAMA

Opel Zafira O-Team. Rasowy minivan

Podczas święta fanów Opla w niemieckim Oschersleben światło dzienne ujrzy specjalna wersja Opla Zafiry Life, nazwana Zafira O-Team.

Opel Zafira Life Materiały prasowe
Opel Zafira Life "O-Team"
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pamiętacie słynny w latach 80. ubiegłego wieku serial telewizyjny "Drużyna A"? Bohaterowie jeździli tam czarnym GMC Vandura, ozdobionym czerwonym dachowym spoilerem i czerwoną linią biegnącą od linii okien do wspomnianego spoilera. Całości dopełniały czerwone felgi i solidna rama z przodu.

REKLAMA

W tym duchu utrzymana jest specjalna edycja nowego minivana Opla - debiutującego w nowym nadwoziu Opla Zafiry. Samochód nazwany został O-Team, właśnie na cześć kultowego auta bohaterów serialu "The A-Team". Trzeba przyznać, że wykonanie przerosło najśmielsze oczekiwania.

Opel Zafira Life O-Team – nadwozie i wnętrze

O-Team Zafira Life, gdzie litera "O" oznacza oczywiście Opla, pod wieloma względami nawiązuje do telewizyjnego pierwowzoru. Ma dwukolorowe koła, przednie orurowanie i potężny spojler dachowy.
Inne jest jednak malowanie. Czerwień detali zastąpiono jaskrawym kolorem żółtym, a samo nadwozie jest dwukolorowe. Kolory nadwozia - granatowy, biały i jaskrawo żółty (który obecny jest także we wnętrzu) - nawiązują do entuzjastycznie przyjętego modelu Opel GT X Experimental.

W kabinie znalazły się też wygodne i dobrze trzymające ciało fotele, zapożyczone prosto z Opla Insigni GSi. W drugim i trzecim rzędzie zamontowano natomiast dwa obrotowe fotele „kapitańskie”. Tapicerkę wykonano tu z wysokogatunkowej skóry i Alcantary.

Zobacz także: najlepsze silniki roku 2019

REKLAMA

REKLAMA

Opel Zafira Life Materiały prasowe
Opel Zafira Life "O-Team"

Opel Zafira Life O-Team – zawieszenie

W serialu telewizyjnym nie brakowało kaskaderskich popisów z udziałem furgonetki, którą poruszali się bohaterowie. Oczywiście podwozie samochodu koncepcyjnego O-Team Zafira Life również zostało zaprojektowane tak, by poradzić sobie z trudnymi wyzwaniami.

Obniżone nadwozie, pneumatyczne zawieszenie ze zdalnie sterowaną funkcją obniżania do pozycji postojowej, czterotłokowe hamulce z tarczami o średnicy 380 mm z przodu oraz 20-calowe koła BBS z lekkiego stopu z oponami Michelin Cup 2 zapewniają dobrą kontrolę precyzję prowadzenia.

Opel Zafira Life O-Team – silnik

Ciekawostką jest dźwięk silnika, który dzięki specjalnemu generatorowi niemal bezbłędnie symuluje bulgot jednostki V8, montowanej w oryginalnym samochodzie Drużyny A. Fani marki i telewizyjnego serialu powinni być jednakowo usatysfakcjonowani.

Zobacz także: Ferrari SF90 Stradale - hybrydowe hiperauto

REKLAMA

Opel Zafira Life Materiały prasowe
Opel Zafira Life "O-Team"

Końcówka wydechu nawiązuje stylistycznie do modeli OPC. Dodatkowy wzmacniacz i wysokowydajne głośniki zamieniają wnętrze w salę koncertową. Moc muzyczna systemu wynosi 800 watów.

Dźwięk to jedno. Pod maską pracuje tu jednak zgoła inny, o wiele mniejszy silnik. Zastosowany w Zafirze 2-litrowy silnik Diesla generuje moc 177 KM i maksymalny moment obrotowy 400 Nm. Moc silnika jest przekazywana na koła przednie za pośrednictwem 8-biegowej przekładni automatycznej.

Opel Zafira Life O-Team w produkcji

Jak się okazuje, O-Team Zafira Life nie jest wyłącznie samochodem pokazowym. Wszystkie techniczne modyfikacje zostały zatwierdzone przez TÜV. Niewykluczone jest więc, że wkrótce na drogach pojawi się więcej Zafir Life z drużyny „O-Team”. Nie mamy jednak póki co informacji odnośnie liczby limitowanych egzemplarzy, ani ceny wyjątkowego modelu.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA