Opel Zafira – oficjalnie (wideo)

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zafirę na żywo będzie można zobaczyć dopiero we wrześniu podczas wystawy we Frankfurcie, ale jak wygląda produkcyjna wersja wiemy już dziś - producent udostępnił komplet zdjęć i materiał wideo, prezentujący vana w pełnej krasie.

Trzecia generacja modelu ma wyróżniać się odważną stylistyką i wykończeniem, dzięki któremu podróżujący będą się w nim czuli jak w aucie klasy premium. Stylistycznie auto nie odbiega specjalnie od koncepcyjnego modelu pokazanego wiosną w Genewie. W przedniej części pozostawiono charakterystyczny bumerang ciągnący się od reflektorów aż po światła przeciwmgielne, nie zabrakło również przetłoczeń na karoserii, znanych z innych nowych modeli Opla.

Auto otrzymało nową płytę podłogową i ma większy niż w modelu poprzedniej generacji rozstaw osi. Wynosił on będzie 2760 mm (więcej o 57 mm), wzrósł też rozstaw kół - o 96 mm z przodu (do 1584 mm) i 78 mm z tyłu (1588 mm).

Auto pozostało siedmiomiejscowe, w drugim rzędzie zamiast kanapy znalazły się trzy oddzielne fotele, które można niezależnie regulować i przesuwać nawet o 21 cm. Dostępna będzie również wersja Lounge, w której środkowy fotel drugiego rzędu można złożyć i zrobić z niego wygodny podłokietnik dla pasażerów siedzących po bokach.

Producent podał informację, że po złożeniu foteli rzeciego rzędu kierowca będzie miał do dyspozycji bagażnik o pojemności 710 litrów, a jeśli złoży również fotele z drugiego rzędu - przestrzeń ładunkowa wzrośnie do 1860 litrów.

Nowa Zafira trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Początkowo dostępna będzie z dwulitrowym dieslem CDTI w wersjach o mocy 110, 130 i 165 KM. Klienci preferujący silniki benzynowe będą mogli zdecydować się na 1,4-litrową, turbodoładowaną jednostkę o mocy 120 lub 140 KM. Wszystkie jednostki dostępne będą z systemem Start/Stop. Później do oferty ma dołączyć również oszczędna wersja ecoFLEX oraz auta zasilane gazem LPG i CNG.

 

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA