Opel Zafira po faceliftingu - pełna elektronicznych gadżetów

Opel zaprezentował przedpremierowo zdjęcia swojego topowego vana, który został właśnie zmodyfikowany. Opel Zafira ewoluował wewnątrz, na zewnątrz oraz pod maską. Zobacz co się zmieniło.

Opel Zafira facelifting
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Opel Zafira zmienił się dokładnie w takim stopniu, w jakim można było się tego spodziewać. Samochód nawiązuje teraz do najnowszej Astry. Podobny jest kształt osłony chłodnicy oraz reflektorów. Także zderzaki mają teraz bardziej wyrazisty, sportowy kształt. Co oczywiste, Zafira przejęła od Astry także najnowsze rozwiązania techniczne takie jak np. inteligentne reflektory matrycowe LED.

Także we wnętrzu znajdziemy wiele zmian. Przeprojektowano całą deskę rozdzielczą, zamontowano nową trójramienną kierownicę oraz najnowszą wersję systemu multimedialnego IntelliLink z 8-calowym, dotykowym wyświetlacz. Dzięki temu rozwiązaniu można było zrezygnować z natłoku przycisków jaki towarzyszył poprzednikowi. System ma także najnowsze funkcje takie jak Apple CarPlay oraz Android Auto, czyli rozwiązania dzięki którym można korzystać ze smartfona za pośrednictwem ekranu dotykowego w aucie. Zafira otrzymała także popularny ostatnio system OnStar, czyli automatyczny system wzywający pomoc w razie wypadku i łączność z opiekunem samochodu.

Wnętrze zmodernizowanej Zafiry będzie tak przestronne jak dotąd, w opcji z pewnością znajdzie się konfiguracja z 7-dmioma fotelami. Bagażnik, po złożeniu foteli, zmieści po dach aż 1680 litrów pakunków, a poczucie przestrzenni zwiększy duży, panoramiczny dach.

Co ciekawe, Opel Zafira otrzyma kompletne wyposażenie z zakresu aktywnej ochrony, czyli wszelkiej maści elektroniczne systemy bezpieczeństwa takie jak np. asystent pasa ruchu, aktywny tempomat, funkcję utrzymywania odstępu od auta z przodu oraz hamulec awaryjny, który w skrajnych przypadkach automatycznie zahamuje wyręczając kierowcę.

Pod maską tego samochodu mają znaleźć się silniki benzynowe, wysokoprężne, a także opcje z instalacją LPG lub CNG.

Zobacz także:
REKLAMA