[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Opel i DS nie pojawią się w tym roku w Genewie

W ostatnich latach wielu producentów decyduje się na rezygnację z udziału w kolejnych targach motoryzacyjnych. Tym razem zbliżający się salon w Genewie odpuszcza Opel oraz DS.

Opel Insignia GSi Opel Insignia GSi

Wystawienie własnego stoiska na dużych, międzynarodowych targach motoryzacyjnych, to zawsze ogromne koszty dla producenta. Zysk jest natomiast niewspółmierny do poniesionych inwestycji. Z tego właśnie powodu coraz częściej zdarza się, że duże marki rezygnują z udziału w nich.

Ostatnie duże europejskie targi motoryzacyjne, czyli wystawa we Frankfurcie jesienią 2017 roku, to pierwszy z brzegu przypadek. W Niemczech nie pojawiło się dziewięciu dużych producentów, w tym Alfa Romeo, DS, Fiat, Infiniti, Jeep, Mitsubishi, Nissan, Peugeot czy Volvo.

Teraz jesteśmy w przededniu salonu samochodowego w Genewie, który odbywa się każdego roku w marcu. Wiemy już, że nie zobaczymy tam stoiska Opla, ani DS. Powodem jest po prostu brak nowych modeli, a pokazywanie już oferowanej gamy nie ma sensu pod względem finansowym.

REKLAMA

REKLAMA

To właśnie premiery przyciągają dziennikarzy i tłumy zwiedzających. Na stoiska, gdzie brak jest nowości, przychodzą nieliczni.

Innym powodem, dla którego Opel odpuszcza Genewę, jest konieczność cięcia kosztów i zniwelowania strat ponoszonych w minionych latach. Mówi się, że Opel czuje presję ze strony grupy PSA, która nie tak dawno kupiła niemiecką markę. Świadczyć może o tym wypowiedź rzecznika PSA, który potwierdził, że "producenci nie pojawią sie na targach, kiedy nie mają nic nowego do pokazania".

Liczba mnoga nie jest tu bezzasadna, bo inna, należąca do PSA marka - francuski DS - również nie pojawi się w Genewie. Wcześniej DS opuścił targi we Frankfurcie. Z kolei na pewno zobaczymy dwie główne marki Grupy - Peugeota i Citroena.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 090 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij