[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Opel i DS nie pojawią się w tym roku w Genewie

W ostatnich latach wielu producentów decyduje się na rezygnację z udziału w kolejnych targach motoryzacyjnych. Tym razem zbliżający się salon w Genewie odpuszcza Opel oraz DS.

Opel Insignia GSi Opel Insignia GSi

Wystawienie własnego stoiska na dużych, międzynarodowych targach motoryzacyjnych, to zawsze ogromne koszty dla producenta. Zysk jest natomiast niewspółmierny do poniesionych inwestycji. Z tego właśnie powodu coraz częściej zdarza się, że duże marki rezygnują z udziału w nich.

Ostatnie duże europejskie targi motoryzacyjne, czyli wystawa we Frankfurcie jesienią 2017 roku, to pierwszy z brzegu przypadek. W Niemczech nie pojawiło się dziewięciu dużych producentów, w tym Alfa Romeo, DS, Fiat, Infiniti, Jeep, Mitsubishi, Nissan, Peugeot czy Volvo.

Teraz jesteśmy w przededniu salonu samochodowego w Genewie, który odbywa się każdego roku w marcu. Wiemy już, że nie zobaczymy tam stoiska Opla, ani DS. Powodem jest po prostu brak nowych modeli, a pokazywanie już oferowanej gamy nie ma sensu pod względem finansowym.

REKLAMA

REKLAMA

To właśnie premiery przyciągają dziennikarzy i tłumy zwiedzających. Na stoiska, gdzie brak jest nowości, przychodzą nieliczni.

Innym powodem, dla którego Opel odpuszcza Genewę, jest konieczność cięcia kosztów i zniwelowania strat ponoszonych w minionych latach. Mówi się, że Opel czuje presję ze strony grupy PSA, która nie tak dawno kupiła niemiecką markę. Świadczyć może o tym wypowiedź rzecznika PSA, który potwierdził, że "producenci nie pojawią sie na targach, kiedy nie mają nic nowego do pokazania".

Liczba mnoga nie jest tu bezzasadna, bo inna, należąca do PSA marka - francuski DS - również nie pojawi się w Genewie. Wcześniej DS opuścił targi we Frankfurcie. Z kolei na pewno zobaczymy dwie główne marki Grupy - Peugeota i Citroena.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij