Opel porzuci napędy spalinowe od 2028 r.

Opel jest kolejną marką, która zapowiada poważną przemianę profilu swojej działalności. Oto bowiem od 2028 roku w Europie Opel oferować będzie tylko „elektryki”.

Opel Manta-e fot. materiały prasowe
Opel Manta-e

Opel otwiera kolejny rozdział w swojej historii i jako kolejny producent na rynku, ta należąca do koncernu Stellantis marka, nie tylko poszerzy ofertę modeli elektrycznych, ale także planuje całkowicie skoncentrować się na samochodach elektrycznych już od 2028 r. Opel zapowiedział również, że wkroczy na największy rynek motoryzacyjny na świecie, czyli do Chin, i to od razu jako wyłącznie elektryczna marka.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

– Obiecaliśmy, że Opel będzie się globalizował i dotrzymujemy słowa. Chiny są największym rynkiem motoryzacyjnym na świecie i jesteśmy pewni, że będziemy się tam rentownie rozwijać. Chińscy klienci mogą już czekać na nasze produkty i emocje, jakie zapewnia niemiecka marka – powiedział dyrektor generalny Michael Lohscheller.

Opel Manta GSe ElektroMOD materiały prasowe
Opel Manta GSe ElektroMOD

Ale to nie koniec nowości. Po ciepłym przyjęciu niedawno pokazanego konceptu ElektroMOD, będącego współczesnym, elektrycznym wcieleniem kultowego modelu Manta, firma zamierza również wskrzesić Opla Mantę, właśnie jako samochód elektryczny. Pokazane zostało na razie pierwsze zdjęcie, na którym widać futurystyczny, odważnie stylizowany samochód, będący wersją koncepcyjną.

Opel Manta-efot. materiały prasowe
Opel Manta-e

– Manta jest prawdziwą ikoną w historii naszej marki i inspiracją na przyszłość. Wprowadzimy nową Mantę do seryjnej produkcji w połowie tej dekady. Oczywiście będzie to samochód w pełni elektryczny – zapowiedział Michael Lohscheller.

Opel jest w trakcie kompleksowej elektryfikacyjnej ofensywy modelowej. W bieżącym roku marka zelektryfikowała dziewięć modeli ze swojej oferty, a do 2024 r. już wszystkie modele będą dostępne w takich wersjach.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA