Opel rusza na podbój Paryża

Opel, Astra, kombi, Sports Tourer
Opel Astra Sports Tourer
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Specjalnie z okazji paryskiej wystawy Opel zaprezentuje swój koncepcyjny model Astry - GTC Paris, której szczegóły utrzymane zostały w tajemnicy. Wiadomo jedynie, iż odzwierciedlać ma filozofię "prędkość to czyste piękno" i będzie sportowym kompaktem wpasowanym w aktualną stylistykę firmy Opel. Można się domyślać, że oznaczać ma mniej więcej zapowiedź nowej Astry OPC.

Poza konceptem GTC Paris, planowana jest także premiera nowej Astry Sports Tourer, czyli Astry w wersji kombi z przestrzenią bagażową mieszczącą do 1550 litrów. Wyposażona ma być ona w wiele ciekawych systemów ułatwiających podróżowanie, m.in. FlexFold, w którym składa się tylne siedzenia po naciśnięciu przycisku, czy Opel Eye - kamerę rozpoznającą znaki drogowe i ostrzegającą kierowcę przed niepożądaną zmianą pasa ruchu.

Zamówienia na nową Astrę Sports Tourer można będzie składać w Polsce już na przełomie 2010 i 2011 roku, a jej cena zaczynać się ma od poziomu 65 000 złotych.

Kolejnym przystankiem wśród prezentowanych produktów Opla będzie Meriva z trzema nowymi silnikami wysokoprężnymi - 1.3 CDTI (95 KM), 1.7 CDTI i mocą 110 KM oraz jego mocniejszą odmianą produkującą 130 KM.

Na paryskim pokazie nie zabraknie też modelu Insignia, z 2,0-litrową jednostką CDTI w wersji ecoFLEX, dzięki której zużywać ma jedyne 4,9-litra oleju napędowego i emitować przy tym 129 g CO2 na kilometr.

Niemiecki koncern planuje także prezentację modeli Corsa i Agila z technologią start/stop.

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA