Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Opel w Genewie

Opel Opel Ampera

Opel Ampera to pojazd elektryczny o rozszerzonym zasięgu. Zawsze i niezależnie od prędkości napędzana jest prądem elektrycznym. Przez pierwszych 40 - 80 km energia dostarczana jest przez 16-kWh akumulator litowo-jonowy. Podczas jazdy z wykorzystaniem energii elektrycznej zapewnianej przez akumulator Ampera nie zużywa paliwa i nie emituje spalin. Po rozładowaniu zastosowany w Amperze akumulator naładować można ponownie w ciągu około czterech godzin, podłączając pokładowy układ ładowania do standardowego, domowego gniazda 230V. W przypadku dłuższych podróży napędzany paliwem silnik/generator zwiększa całkowity zasięg pojazdu do ponad 500 km przy pełnym zbiorniku paliwa. Silnik elektryczny o mocy 150 KM pozwala na uzyskanie momentu obrotowego rzędu 370 Nm. Pozwala on również Amperze na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 9s i rozwinięcie maksymalnej prędkości wynoszącej 161 km/h. Pierwsze egzemplarze Ampery trafią do klientów jeszcze w tym roku.


W Genewie Opel przedstawi również wizję tego, jak wyglądać może model Zafira. Zobaczymy ją w jako pojazd koncepcyjny, którego produkcyjna wersja pojawi się w najbliższych latach.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 95 850 PLN
Dostępne nadwozia: van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Koncept Zafiry został w newsie źle podpisany. Cóż, zabawka dla bogaczy, którzy chcą pokazać znajomym, że są "ekologiczni".
  ~Samuraj, 2011-02-10 20:39:48
 • avatar
  zgłoś
  Dla mnie przód Ampery mogła by mieć nowa Corsa - klasyczny, dość długi i wyrazisty; bez irytującego skracania i zaokrąglania maski jak w Grande Punto czy Yarisie (bo i po co?).Natomiast "ładowarkę" w rodzaju Volta czy Ampery GM mółby sobie odpuścić... przynajmniej do momentu, kiedy przemysł porządnie dopracuje infrastrukturę dla wtyczkowozów, a państwa - ulgi podatkowe. Na dziś klient kupujący auto elektryczne zapowiada się na królika doświadczalnego, który wyda mnóstwo kasy "w ciemno"
  airmatic, 2011-02-10 12:05:38
 • avatar
  zgłoś
  Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie będzie miejscem prezentacji elektrycznej Ampery i koncepcyjnej Zafiry Tourer.
  auto motor i sport, 2011-02-10 06:52:51
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij