Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Opóźnienia w dostawie Hondy NSX

Nowa Honda NSX to drogie auto, na które stać niewielu. Klient z przepastnym portfelem lubi być też niecierpliwy, a sytuacja z opóźnieniami w dostawie supersportowego auta może tylko dolać oliwy do ognia.

Co prawda produkcyjną wersję nowej Hondy NSX pokazano na początku roku, ale pierwsze auta nie dojechały jeszcze do klientów. I zapowiada się, że nie dotrą do nich jeszcze przez pół roku. Wszystko przez zmiany w konstrukcji silnika.

Zarząd Acury zdecydował się na zmiany dotyczące rozmieszczenia jednostki NSX-a. Pierwotnie zakładano, że konstrukcja V6 będzie wolnossąca i jednostka będzie umieszczona poprzecznie. Inżynierowie jednak stwierdzili, że lepszym rozwiązaniem będzie podwójna turbosprężarka. Wówczas poprzeczne umieszczenie jest niemożliwe i trzeba przekonstruować cały układ komory silnika.

Żeby wszystko działało jak należy, potrzeba kolejnych miesięcy testów. Acura twierdzi, że auta z fabryki w Ohio (tam też produkowana jest europejska Honda NSX) wyjadą już wiosną 2016 roku. Ta data jest jeszcze niepewna i być może na nowe auto trzeba będzie czekać dłużej.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij