Orlen i Tesla: Nowe dystrubutory z prądem

W Niemczech nowe punkty super-szybkiego ładowania aut elektrycznych już działają. Niedługo pojawią się także w Czechach i Polsce. Taki układ zawarli PKN Orlen i amerykańska Tesla.

Punkty ładowania Orlen Tesla
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Obiekty w miejscowościach Grimmen w Meklemburgii - Pomorze Przednie i Uckerfelde w Branderburgii, przy granicy z Polską, są obecnie wyposażane przez firmę Tesla w najszybsze na świecie porty służące do ładowania elektrycznego maksymalnie do 4 samochodów. Punkty „Supercharger” umożliwiają darmowe doładowanie aut Tesla Model S w niecałe 30 minut, co pozwala na przejechanie nawet 270 kilometrów. W 40 minut naładujemy 80 proc. baterii, a w 75 minut - 100 proc. Pojedyncze doładowanie baterii pozwala na przejechanie do 460 km.

Punkty ładowania Orlen Tesla

Kiedy zobaczymy je w Polsce?

PKN Orlen podaje, że trwają testy do wprowadzenia punktów ładowania w naszym kraju i w Czechach. Ostateczne decyzje mają zostać podjęte w tym roku.

Obecnie na świecie sprzedaje się rocznie około 300 tys. pojazdów elektrycznych, a światowa sieć punktów ładowania takich aut liczy już prawie 100 tys. obiektów, z czego 22 tys. na Starym Kontynencie. Według ekspertów w 2020 roku światowa sprzedaż w tym segmencie wyniesie 7 milionów samochodów rocznie, co stanowi 10%  łącznej sprzedaży samochodów osobowych, a liczba punktów doładowań wzrośnie do kilku milionów.

Zobacz również:
REKLAMA