Ósma generacja VW Passata wjeżdża na rynek - będzie hit?

Po raz pierwszy w historii modelu Passat, VW wprowadza odmianę hybrydową. Dostępny będzie też 240-konny diesel. Volkswagen zapowiada kolejną generację światowego bestsellera - Passata.

W ofercie nowego VW Passata dostępnych będzie 10 silników o mocach od 120 do 280 KM. Znajdą się tam m.in. pierwsza w historii Passata hybryda oraz mocny diesel 2.0 TDI o mocy 240 KM. Ma spalać 5.3 L/100 km.

Oprócz tego na pokładzie nowego Volkswagena Passata znajdziemy wiele systemów bezpieczeństwa takich jak: Trailer Assist, Traffic Assist, Emergency Assist oraz system awaryjnego hamowania i rozpoznawania pieszych.

Volkswagen twierdzi, że wszystko w tym aucie jest nowe. I nic w tym dziwnego, bo obecna generacja, w praktycznie niezmienionej formie, produkowana jest od 2005 roku. Nowy model jest lżejszy od poprzednika o 85 kg, a zużycie paliwa spadło o 20%.

W Passacie design zawsze był stonowany, bez fajerwerków. I sam Volkswagen przyznaje, że auto nie będzie modne, ale nowoczesne, bez rewolucji. Wnętrze nowego Passata jest teraz bardziej eleganckie i prestiżowe niż u poprzednika.

Dostępne będą trzy wersje wyposażenia: Trendline, Comfortline i Highline. Będzie można też zamówić sportowy pakiet R-Line.

Do sprzedaży nowy Volkswagen Passat wejdzie w czwartym kwartale tego roku w odmianach sedan i kombi.

Volkswagen w 2013 roku sprzedał ponad milion egzemplarzy Passata. Czy z nowym modelem uda mu się powtórzyć ten sukces?

REKLAMA