Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ósme z rzędu zwycięstwo Loeba i Eleny

Citroen, WRC, Loeb, rajdy Citroën C4 WRC Citroën Total World Rally Team

Sébastien Loeb i Daniel Elena wygrali w tej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata po raz ósmy z rzędu, ustanawiając w tej kategorii nowy rekord. Dani Sordo i Diego Vallejo w swoim pierwszym występie w parze kierowca-pilot pojechali bezbłędnie i zajmując drugie miejsce dopełnili triumfu francuskiego zespołu.

W Niemczech Citroën C4 WRC zapisał na swoim koncie 32. zwycięstwo, zrównując się na liście samochodów rajdowych wsławionych największą liczbą sukcesów z innym modelem Citroëna - Xsarą WRC.

Po dwóch ciężkich etapach rozegranych w piątek i w sobotę, ostatni dzień Rajdu Niemiec był znacznie krótszy, obejmując tylko 85 km jazdy na czas. Zawodnicy wrócili na trasy wytyczone wśród winnic na wzgórzach nad Mozelą, aby dwukrotnie przejechać pętlę złożoną z klasycznych odcinków specjalnych Dhrontal i Moselwein. Rajd zakończył się przejazdem superoesu Circus Maximus po ulicach Trewiru.

"Wygranie tego rajdu to zawsze wielka przyjemność" - mówił na mecie Sześciokrotny Mistrz Świata.- "Lubię prowadzić C4 WRC na nawierzchniach asfaltowych, a obecność tak licznej i gorącej publiczności dodaje mi szczególnej motywacji. Po raz kolejny mogłem liczyć na doskonale przygotowany, niezawodny i szybki samochód, pozwalający w pełni wykorzystać potencjał opon. Piąta wygrana w sezonie 2010 zbliża mnie do mojego celu, którym jest sięgnięcie po raz siódmy po tytuł Rajdowego Mistrza Świata".

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Podłączam się do tej wypowiedzi. Doceniam to, że Loeb ciągle wygrywa. Już udowodnił całemu światu, że w WRC jest najlepszy, ale dla widza zawiewa trochę nudą. :/
  ~Samuraj002, 2010-08-24 11:09:34
 • avatar
  zgłoś
  Loeb jest wielki... ale robi się nudno.
  eri, 2010-08-24 10:09:19
 • avatar
  zgłoś
  Dwa Citroëny C4 WRC zespołu Citroën Total World Rally Team na mecie Rajdu Niemiec zaliczyły kolejne podwójne zwycięstwo.
  auto motor i sport, 2010-08-24 08:36:36
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij