Ostatnie spadki cen paliw, na razie...

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

Wg najnowszych danych z regularnego monitoringu cen na stacjach paliw w Polsce, jaki prowadzi e-petrol.pl, za litr benzyny "95" płacimy teraz przeciętnie 3,29 zł/l, czyli o 8 gr. mniej niż tydzień temu. W przypadku oleju napędowego przeciętna cena jest taka sama, ruch w dół wyniósł 7 gr. Autogaz potaniał do poziomu 1,87 zł/l, czyli przeciętnie o 4 gr.

Od początku roku u wiodących polskich producentów hurtowych ceny benzyny i oleju napędowego poszły w górę o ok. 20 gr. na litrze. Ten ruch będzie widoczny w cennikach także stacji, gdzie należy spodziewać się podwyżek średnio w podobnym wymiarze. Różnić się one mogą oczywiście lekko, w zależności od położenia i typu obiektu.

Zwyżka cen w hurcie i w detalu wynika z umocnienia się cen ropy naftowej i paliw na światowych rynkach - surowiec osiągnął w pewnym momencie poziom 50 USD. Był to jednak ruch krótkotrwały, który już się skończył, a baryłka na giełdzie w Londynie wróciła nieco ponad 40 USD. Podtrzymujemy prognozy z 2008 r., że w pierwszych tygodniach tego roku rynek naftowy będzie się raczej stabilizował, co znaleźć powinno swoje odbicie także w notowaniach cen na stacjach w Polsce.

REKLAMA
Źródło: e-petrol

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA