REKLAMA

Ostrzejszy IS-F?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 174 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

 

Pod maską nowego modelu będzie pracować ten sam silnik, co w standardowym Lexusie IS-F, czyli 5-litrowe V8, które napędza tylne koła. Różnica polega na tym, że w wersji Evolution moc zostanie podniesiona z 416 do 435 koni mechanicznych.

Właściwości jezdne mają być podstawową bronią IS-F Evolution wycelowaną w konkurencję, dlatego też cały układ jezdny poddano modyfikacjom mającym na celu zwiększenie stabilności auta i polepszenie jego reakcji na polecenia kierowcy.

By spełnić powyższe warunki, samochód wysłano m.in. na kurację odchudzającą. Część elementów nadwozia zastąpiono odpowiednikami wykonanymi z włókna węglowego, które znalazło się również we wnętrzu auta, gdzie zagościły także nowe fotele kubełkowe z logo niemieckiej firmy Recaro.

Z kolei, by sprawnie przenieść moc silnika na podłoże, 19-calowe felgi aluminiowe wyposażono w opony o rozmiarze 245/35 z przodu i 275/30 z tyłu. W razie konieczności szybkiego wytracenia prędkości z pomocą przyjdą nowe, ceramiczne tarcze hamulcowe, które są odporne na przegrzanie i zapewniają autu odpowiednio krótką drogę hamowania.

Według wstępnych obliczeń gotowy do drogi Lexus IS-F Evolution powinien ważyć ok. 140 kg mniej od swojego standardowego wcielenia, co oznacza masę własną wynoszącą ok. 1575 kg.

Dzięki temu współczynnik masy do mocy spadnie z 4.12 kg/KM do wartości 3.62 kg/KM, co pozwoli na skrócenie sprintu do setki, którego obecna wartość w modelu IS-F wynosi 4,8 s, a także zapewnienie jeszcze łatwiejszego dotarcia do elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej 270 km/h.

Na nową odmianę tego ostrego Lexusa przyjdzie nam jeszcze poczekać, tymczasem zaś zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć seryjnego IS-Fa. 

Źródło: Moto Target

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA