Oszczędności w Wolfsburgu? - Afera w VW

Afera w VW może kosztować markę nawet kilkadziesiąt miliardów euro. To bardzo dotkliwa strata, nawet jak dla takiego giganta. Gdzie Volkswagen zamierza szukać oszczędności?

VW Passat Drift Tanner Foust
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 090 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen ogłosił, że roczne inwestycje zostaną obcięte o miliard euro. Wydaje się niewiele, biorąc pod uwagę, że straty związane z aferą mogą wynieść nawet kilkadziesiąt miliardów euro. Wygląda na to, że zarząd niezbyt dobrze zaplanował wydatki. Spieszymy wyjaśnić.

REKLAMA

Otóż zaoszczędzony miliard VW zainwestuje w kolejną generację Phaetona, który ma być czysto elektrycznym autem. To nie koniec. Niedawno ogłoszono, że mimo cięć i zawieszenia pewnych projektów, Bugatti uchroni się przed śmiercią. A przypomnijmy, że marka z Molsheim wypuści niedługo następce Veyrona, który przecież przynosił Volkswagenowi milionowe straty.

Oprócz tego inżynierowie z Wolfsburga pracują nad rozwinięciem uniwersalnej platformy MQB, którą wykorzystuje się też w Skodzie i Seacie. Trwają także prace nad innowacyjnym napędem elektrycznym do samochodów osobowych i dostawczych. Inwestycji jest więc sporo. Gdzie zatem te oszczędności...?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA