Oto Civic Type R

Na zbliżającej się wystawie samochodowej w Genewie zobaczymy Hondę Civic Type R. To dla fanów tego modelu dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że to wciąż wersja koncepcyjna.

Honda Civic Type R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwszy opublikowany szkic najmocniejszego Civica mówi wiele o tym aucie. Masywne, pełne agresji nadwozie z dodatkowymi wlotami powietrza w okolicach nadkoli, do tego cztery końcówki układu wydechowego, dyfuzor i najbardziej rzucające się w oczy tylne skrzydło. Wszystko to zapowiada duże możliwości tego auta, a Honda zapowiada już atak na rekord okrążenia północnej pętli toru Nurburgring w kategorii przednionapędówek.

Poza wyglądem zewnętrznych Honda nie zdradza jeszcze żadnych szczegółów technicznych na temat swojego hot hatcha. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami auto będzie napędzane przez dwulitrową, czterocylindrową jednostkę napędową o mocy 280 KM, choć Honda odgraża się, iż przyszykuje wersję 300-konną.

W porównaniu do standardowych Civiców, Type R będzie miał sztywniejsze nastawy układu zawieszenia. Standardowym elementem będzie również, dostępny w Civicu Tourer za dopłatą, system adaptacyjnych amortyzatorów tylnego zawieszenia.

Wersja produkcyjna Civica Type R przewidziana jest na przyszły rok.

Zobacz także:
REKLAMA