Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Oto Civic Type R

Na zbliżającej się wystawie samochodowej w Genewie zobaczymy Hondę Civic Type R. To dla fanów tego modelu dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że to wciąż wersja koncepcyjna.

Honda Civic Type R

Pierwszy opublikowany szkic najmocniejszego Civica mówi wiele o tym aucie. Masywne, pełne agresji nadwozie z dodatkowymi wlotami powietrza w okolicach nadkoli, do tego cztery końcówki układu wydechowego, dyfuzor i najbardziej rzucające się w oczy tylne skrzydło. Wszystko to zapowiada duże możliwości tego auta, a Honda zapowiada już atak na rekord okrążenia północnej pętli toru Nurburgring w kategorii przednionapędówek.

Poza wyglądem zewnętrznych Honda nie zdradza jeszcze żadnych szczegółów technicznych na temat swojego hot hatcha. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami auto będzie napędzane przez dwulitrową, czterocylindrową jednostkę napędową o mocy 280 KM, choć Honda odgraża się, iż przyszykuje wersję 300-konną.

W porównaniu do standardowych Civiców, Type R będzie miał sztywniejsze nastawy układu zawieszenia. Standardowym elementem będzie również, dostępny w Civicu Tourer za dopłatą, system adaptacyjnych amortyzatorów tylnego zawieszenia.

Wersja produkcyjna Civica Type R przewidziana jest na przyszły rok.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Honda AWD myślę nie da. Swoją drogą wygląd Civica Type R mieliśmy okazję poznać jakiś czas temu ...

  Samuraj, 2014-02-12 19:31:49
 • avatar
  zgłoś
  Nie wiem czy lepiej by nie było jakby dali napęd na wszystkie koła. Golf choć wcześniej nie miał największej mocy to napęd dawał mu przewagę.

  garfield, 2014-02-12 19:11:42
 • avatar
  zgłoś
  golf R ma 300 KM, więc dobrze by było, gdyby tu również Honda podkręciła nieco moc i zaoferowała równe 300 kucy,

  Pastuch, 2014-02-12 16:12:24
 • avatar
  zgłoś
  Jeżeli cena nie przekroczy 110k za wersję 5d to myślę że to będzie miało zejście (w porównaniu do poprzedniego type-r byłoby to 10k więcej więc podwyżka taka normalna przy zmianie modelu)

  wickedway, 2014-02-12 12:05:21
 • avatar
  zgłoś
  Na zbliżającej się wystawie samochodowej w Genewie zobaczymy Hondę Civic Type R. To dla fanów tego modelu dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że to wciąż wersja koncepcyjna.Zobacz artykuł
  auto motor i sport, 2014-02-12 11:20:04
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij