REKLAMA

Oto Project Vector. Za rok testy autonomicznego konceptu na drogach w Wielkiej Brytanii

Zero emisji, zero wypadków, zero korków. Takie niezwykle ambitne plany na temat przyszłości mają Brytyjczycy z Land Rovera/Jaguara.

producent
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Patrząc na to, jak dziś wygląda świat trzeba jednak podchodzić do nich, mówiąc delikatnie, z rezerwą. Co nie przeszkadza spojrzeć na to, czym jest koncepcyjny Project Vector.

REKLAMA

Pojazd z zewnątrz zupełnie nie przypomina niczego, co do tej pory produkowali Brytyjczycy. Bliżej mu do niezidentyfikowanego pojazdu komunikacji publicznej przyszłości, którego to zresztą rolę miałby między innymi pełnić. Project Vector ma oczywiście elektryczny napęd z zespołem akumulatorów umieszczonych pod podłogą, przesuwane boczne drzwi dla większej wygody wsiadania/wysiadania oraz mocno przeszklone wnętrze. Na razie nie podano konkretnych danych dotyczących jego mocy czy zasięgu, ale spodziewamy się, że żeby obniżyć koszt produkcji, a więc i cenę, w pełni naładowane akumulatory wystarczą do przejechania jakichś 150-200 km - co w mieście powinno w zupełności wystarczyć.

Żeby przybliżyć przyszłość pełną optymistycznych zer koncepcyjny pojazd ma być testowany w ruchu ulicznym w brytyjskim Coventry od 2021 roku. Wyniki badań mają ocenić przedstawiciele m.in. Rady Miasta czy naukowcy.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA