Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Oto, jak wygląda Skoda Enyaq Coupe iV

Na niespełna trzy tygodnie przed oficjalną premierą elektrycznej Skody Enyaq Coupe iV, producent opublikował pierwszy szkic, prezentujący sylwetkę SUV-a Coupe.

Skoda Enyaq Coupe iV fot. materiały prasowe
Skoda Enyaq Coupe iV

Skoda przedstawia szkic nowego w pełni elektrycznego modelu Enyaq Coupe iV. Wariant Coupe wyróżnia się bardziej smukłym i eleganckim designem nadwozia, a dzięki dopracowanej aerodynamice ma oferować większy zasięg w trasie.

Szkic opublikowany przez Skodę przedstawia SUV-a z łagodnie opadającą ku tyłowi linią dachu, przechodzącą w tylną klapę i kończącą się ostro zarysowaną krawędzią. Są także listwy progowe w kolorze nadwozia. Dodajmy że Skoda Enyaq Coupe iV zostanie po raz pierwszy zaprezentowany podczas premiery online, która będzie transmitowana prosto z Pragi już 31 stycznia 2022 roku.

Skoda Enyaq Coupe iV – co już wiemy?

Nowy Enyaq Coupe iV jest oparty na modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen i w dużym uproszczeniu, jest odpowiednikiem Volkswagena ID.5 tak samo, jak Skoda Enyaq iV to bliźniaczka Volkswagena ID.4. W przypadku SUV-a Skody producent podkreśla, jak niski jest współczynnik oporu powietrza, wynoszący w wersji coupe zaledwie 0,234.

Przy długości 4653 mm i wysokości 1617 mm wersja coupé Skody Enyaq jest o cztery milimetry dłuższa niż podstawowe wydanie modelu Enyaq iV i o milimetr od niego wyższa. Rozstaw osi (2765 mm) oraz szerokość (1879 mm) obu wariantów są identyczne, a pojemność bagażnika wersji coupé (570 litrów) niemal nie odbiega rozmiarem od bagażnika podstawowego wariantu.

Duże obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarach od 19 do 21 cali podkreślą charakter samochodu. Model będzie mógł zostać wyposażony w reflektory Full LED Matrix, które zbudowane są z modułów, składających się z 24 diod, umożliwiających indywidualne sterowanie i używanie świateł drogowych przez cały czas, bez oślepiania innych użytkowników drogi. Tylne reflektory mają wykończenie przypominające strukturę kryształu, kształt litery C i wraz z dynamicznymi kierunkowskazami stanowią znak rozpoznawczy marki.

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2021

Napęd elektryczny podbija nie tylko świat samochodów drogowych, ale i wyczynowych. Skoda we współpracy z marką Kreisel Electric opracowała właśnie koncepcyjne auto rajdowe z takim rodzajem napędu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2021

Największy SUV w gamie modeli Skody został właśnie odświeżony - dotyczy to każdej z szerokiej palety wersji tego modelu. Sprawdźmy co zmieniło się w tym modelu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2021

Czeski samochód miejski od lat jest jednym z najpopularniejszych samochodów na polskim rynku, jednak tym razem, do cenionych od lat praktycznych cech, dodano coś jeszcze – sporo designerskich smaczków. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Enyaq Coupe iV – napęd

Skoda zaoferuje w Europie dwie pojemności akumulatorów i trzy różne warianty dla modelu Enyaq Coupe iV. Enyaq Coupe iV 60 zostanie wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 62 kWh (58 kWh netto) i będzie dysponował napędem na tylną oś. Enyaq Coupe iV 80 również będzie charakteryzował się napędem na tylną oś, a w połączeniu z większym akumulatorem 82 kWh (77 kWh netto) i dzięki dopracowanej aerodynamice samochodu wariant ten zaoferuje jeszcze większy zasięg niż standardowy model Enyaq iV.

Enyaq Coupe iV 80x będzie dysponował akumulatorem o pojemności 82 kWh, który udostępni energię dwóm silnikom elektrycznym, zapewniając napęd 4x4. Drugi silnik elektryczny zlokalizowany jest na przedniej osi.

Nowy Enyaq Coupe iV będzie mógł być ładowany prądem stałym z mocą do 125 kW, co zapewni bardzo szybki proces uzupełnienia energii w akumulatorze. Przy wykorzystaniu wallboxa Skoda iV Charger nowy model będzie można naładować komfortowo w domu, wykorzystując prąd przemienny i moc do 11 kW.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

REKLAMA