Oto najostrzejsze Audi A1

Audi A1 Quattro
Audi A1 Quattro
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wbrew wcześniejszym plotkom nie będzie się nazywało RS 1, a A1 Quattro. Zbudowane zostaną jedynie 333 egzemplarze w tej wersji, a do sprzedaży trafią w drugiej połowie przyszłego roku. Każdy będzie biały, wykończony czarnymi dodatkami - w tym kolorze pomalowany zostanie dach, osłona chłodnicy, czy dolna część pokrywy bagażnika. A1 Quattro dostępne będzie na białych, 18-calowych felgach aluminiowych z centralną nakrętką.

Ten superhothatch napędzany będzie dwulitrowym silnikiem TSI o mocy 256 KM i momencie obrotowym 350 Nm dostępnym w zakresie od 2500 do 4500 obr/min. Dzięki takiemu setupowi będzie rozpędzał się do setki w 5,7 sekundy, a prędkość maksymalną określono na 245 km/h. Producent obiecuje, że auto będzie palić średnio mniej niż 8,5 litra na 100 km.

Inżynierowie zajęli się zawieszeniem auta, które teraz jeszcze lepiej będzie radzić sobie z szybkim pokonywaniem zakrętów. Zmienili również wspomaganie kierownicy i umożliwili całkowite wyłączenie układu ESP.

Zmian nie zabrakło również w kabinie - wyłożono ją czarną skórą z kontrastującymi, czerwonymi przeszyciami. Oczywiście na pokładzie zagościły sportowe fotele, kierownica z podciętym dołem i aluminiowe dodatki.

Ciekawe na ile Audi wyceni to auto i ile z 333 sztuk trafi do Polski. Jak obstawiacie?

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA