Oto najszybszy VW Beetle na świecie

Oto najszybsza wersja Volkswagena Beetle, jaką kiedykolwiek wyprodukowano. Samochód zadebiutował podczas festiwalu World of Speed na jeziorze Bonneville w USA i rozpędził się do prędkości 328 km/h. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

To z pewnością najszybszy Volkswagen Beetle na świecie. Wersja oznaczona LSR rozpędziła się na wyschniętym jeziorze Bonneville do prędkości 328,195 km/h. Sukces przerobionego Volkswagena odnotowała organizacja Utah Salt Flats Racing Association (USFRA).

REKLAMA

Samochód został specjalnie przygotowany do pobicia rekordu. Inżynierowie zmodyfikowali moc dwulitrowego silnika TSI do 550 KM. Zmieniono turbosprężarkę, tłoki, korbowody, wałki rozrządu oraz głowicę cylindrów. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to 571 Nm.

Żeby bicie rekordu było możliwe, samochód wyposażono w specjalne koła i opony przystosowane do jazdy po słonej nawierzchni. Zawieszenie zostało dodatkowo obniżone, a trakcję poprawiono poprzez instalację mechanizmu różnicowego. Auto wyposażono również w klatkę bezpieczeństwa, wyścigowy fotel oraz system gaśniczy. To standard przy takich próbach prędkości. Za bezpieczne wyhamowanie samochodu odpowiadają dwa spadochrony zamontowane z tyłu.

Zobacz także:
REKLAMA