Oto nowa Fabia!

Już wiemy, jak będzie wyglądać najnowsza generacja Skody Fabia. Choć do premiery modelu na wystawie w Paryżu pozostał jeszcze ponad miesiąc, Czesi już zaprezentowali pierwsze zdjęcia swojego malucha.

Nowa Skoda Fabia
Nowa Fabia jest bardziej drapieżna niż poprzedniczka, wręcz młodzieżowa. Ma też lepsze proporcje.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Trzecia generacja Skody Fabia ma, zdaniem przedstawicieli Skody, trafiać również i do młodszej klienteli. Dlatego w stylistyce modelu znajdziemy więcej ostrych kształtów i przetłoczeń, które mają nadać autu bardziej charakterystycznego wyglądu. Wątpliwe jednak, by design Fabii ktoś nazwał "porywającym". To wciąż mocno stonowana stylistyka, nieco tylko uatrakcyjniona.

Charakterystycznym elementem nadwozia Fabii będzie atrapa chłodnicy, nawiązująca do większych modeli czeskiej marki. Również typowe są przednie reflektory, w których widać jednak próbę nadania im bardziej indywidualnego charakteru. Tylne światła, również analogiczne do tych z Rapida czy Octavii, mają w Fabii nieco bardziej pochyły kształt.

Nowa Fabia będzie nieco szersza i zarazem niższa od poprzednika. Ma też ważyć mniej, średnio o 65 kilogramów. Do wyboru, w momencie debiutu rynkowego, będą cztery jednostki benzynowe i trzy wysokoprężne. W ofercie znajdziemy m.in. trzycylindrową jednostkę benzynową z wtryskiem wielopunktowym, silnik 1.2 z turbodoładowaniem oraz trzycylindrowe diesle o pojemności 1,4 litra. Moc silników zaczyna się od 60, a kończy na 110 KM.

Nową Fabię oficjalnie po raz pierwszy będzie można zobaczyć na październikowej wystawie samochodowej w Paryżu. Wówczas też poznamy więcej szczegółów technicznych.

Zobacz także:
REKLAMA