Oto nowa Toyota RAV4

Jeden z najpopularniejszych SUV-ów zadebiutował właśnie w nowej odsłonie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Długość całkowita pojazdu wzrosła o 205 mm, szerokość o 30 mm, wysokość zmalała natomiast o 25 mm. Rozstaw osi wynosi teraz 2660 mm i jest aż o 100 mm większy niż w dotychczasowym modelu. Dzięki temu wyraźnie wzrosła także przestronność wnętrza. Nowy RAV4 oferuje najwięcej w swojej klasie przestrzeni na tylnej kanapie, którą dzięki systemowi Easy Flat można dowolnie kształtować i łatwo składać poszczególne jej części. Bagażnik ma teraz pojemność aż 547 litrów.

REKLAMA

Wśród jednostek napędowych znajdzie się nowy silnik Diesla o pojemności 2 litrów i mocy 124 KM. Dostępne będą także wersje benzynowe 2.0 o mocy 151 KM z manualną skrzynią biegów lub automatyczną typu CVT oraz mocniejszy diesel 2.2 o mocy 150 KM (manualna lub automatyczna skrzynia biegów). Wszystkie silniki zostały zoptymalizowane pod kątem zużycia paliwa i emisji CO2, które w nowej generacji spadną średnio o 12%.

Za prowadzenie odpowiada nowa generacja układu jezdnego Integrated Dynamic Drive System z nową funkcją Sport. System kontroluje jednocześnie pracę napędu na 4 koła, systemu stabilizacji toru jazdy VSC oraz elektronicznego wspomagania kierownicy. Moment obrotowy może być rozdzielany na przednią i tylną oś w proporcji od 100:0 do 50:50 (przód/tył). Podobnie jak dotychczas będzie istniała możliwość zblokowania napędu 4x4 oraz wykorzystania funkcji asystenta zjazdu i podjazdu.

W Polsce Toyota RAV4 nowej generacji zadebiutuje w salonach w dniach 9-10 marca 2013 r.

REKLAMA