Oto nowy Ford Kuga

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 400 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas trwającego w Stanach Los Angeles Auto Show Ford zaprezentował nową generację modelu Kuga, która na tamtejszym rynku oferowana będzie pod nazwą Escape. Auto w przyszłym roku trafi do sprzedaży za Oceanem, klienci europejscy będą musieli poczekać na nie do 2013 roku. Tak samo było z Focusem - zaprezentowano go w Ameryce i kazano czekać na niego ponad rok. Na osłodę dodamy, że wiosną Kuga w europejskiej specyfikacji pokazana zostanie w Genewie.

Niewielki SUV Forda pokazany został po raz pierwszy w 2008 roku. Producent nie zdecydował się w międzyczasie na lifting - zamiast tego prezentuje model drugiej generacji. Auto swoim wyglądem wpasowuje się w linię stylistyczną marki. Nie różni się wiele od zaprezentowanego w styczniu w Detroit koncepcyjnego modelu Vertrek.

Pod maskę europejskiej wersji auta trafiać mają dobrze znane na naszym rynku silniki 1.6 i 2.0 montowane w Focusach i Mondeo. Podobno będą zwykle zestawione z automatyczną skrzynią Ford Select-Shift. Ford obiecuje, że dzięki drobnym modyfikacjom aerodynamiki auto będzie oszczędniejsze niż obecny model.

Do wyboru będą wersje z napędem na przednie koła, lub 4x4. Już od wersji podstawowej Kuga ma być bogato wyposażona. Z ciekawostek, jakie zapowiada producent, wymienić warto otwieranie klapy bagażnika za pomocą ruchu stopą, wykonywanego pod zderzakiem. To rozwiązanie pokazane początkowo przez BMW i Volkswagena staje się coraz bardziej popularne. Co ciekawe, w przypadku Forda ma działać w obie strony - gestem będzie można klapę również zamknąć.

Na więcej szczegółów dotyczących nowego Forda będziemy musieli poczekać do wiosny.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA