Oto pierwsza zapowiedź Genesis G90

G90 - tak będzie nazywał się pierwszy samochód spod szyldu rodzącej się marki Genesis. Auto na koreański rynek trafi już pod koniec grudnia. Kiedy w Europie?

Genesis G90
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kilka dni temu Hyundai ogłosił narodziny nowej marki Genesis. Dziś Koreańczycy zapowiadają pierwszy model, który pojawi się pod nowym szyldem.. Mowa o następcy Hyundai'a Equus. "G90 to luksusowy sedan, odzwierciedlający naszą koncepcję 'Nowego Luksusu', którą proponujemy klientom. Marka Genesis jest wynikiem polityki Hyundaia, zgodnie z którą chcemy dostarczać rozwiązania odpowiadające oczekiwaniom współczesnych użytkowników samochodów segmentu premium, gwarantując im całkowitą satysfakcję z codziennego użytkowania samochodu.” - powiedział Woong-Chul Yang, szef Hyundai Motor R & D Center.

REKLAMA

Genesis G90

Pierwsze dwa udostępnione szkice bardzo wyostrzają apetyt. Samochód wydaje się prezentować bardzo dostojnie. Nie sposób jednak pominąć kilka detali. Z boku auto swoją linią przypomina modele Bentley'a, a tylne światła są łudząco podobne do tych z najnowszej Klasy S Mercedesa. Z przodu widać nawiązania do koncepcyjnego coupe, który został pokazany na konkursie elegancji Pebble Beach. G90 będzie pierwszym modelem marki Genesis, a Hyundai już zadeklarował, że do 2020 wprowadzi do gamy sześć aut Genesis. W Europie samochód powinien zadebiutować w przyszłym roku. Ciekawe czy Niemcy zaczynają trząść portkami?

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA