Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Otrzyma silnik turbodiesla – nowe SLK

Nowy Mercedes SLK Nowy Mercedes SLK - wizja

Samochody sportowe na rynku żyją w nieco innym tempie niż cała reszta. Dlatego też po 6 latach produkcji, dopiero w tym roku doczekamy się następcy obecnego SLK-a. Zmiany będą najbardziej widoczne w przedniej części pojazdu. Pojawi się tu m.in. nowa osłona chłodnicy, opracowana na bazie projektu modelu SLS.

Nowe reflektory będą za dnia wspomagane diodowymi światłami LED, umieszczonymi w zderzaku, a wszystko to ma na celu zmianę wizerunku modelu SLK na jeszcze bardziej agresywny.

Ciekawym dodatkiem będzie ogromne, panoramiczne okno dachowe "pożyczone" od większego brata - modelu SL - które rozświetli wnętrze w pochmurny dzień. W słoneczny dzień lepiej będzie jednak otworzyć dach i cieszyć się wiatrem we włosach, choć trzeba będzie pojechać nieco szybciej, aby go poczuć. Mercedes opracował bowiem system AIRCAP, który automatycznie steruje tylnym deflektorem w celu zapewnienia pasażerom pełnego komfortu podczas podróżowania "pod gołym niebem".

Nowy model powstanie na płycie podłogowej wersji oferowanej obecnie, jednak zawieszenie Mercedesa SLK 2011 zostanie dopracowane pod względem komfortu i pewności prowadzenia. W ofercie pojawią się cztery benzynowe, sześciocylindrowe jednostki napędowe na czele z 3,5-litrowym motorem V6 o mocy ponad 400 koni mechanicznych (w wersji AMG). Klienci będą też mogli po raz pierwszy zamówić model SLK z silnikiem wysokoprężnym.

Źródło: Moto Target

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Jeszcze w tym roku zadebiutuje Mercedes SLK kolejnej generacji. Jak się okazuje, nowe auto ma mieć dużo elementów stylistycznych z większego SLS-a.
    auto motor i sport, 2010-02-01 10:20:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij