Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Otwarty Nissan 370Z

Nissan 370Z Roadster Nissan 370Z Roadster

Pod maską samochodu znajdzie się silnik o pojemności 3,7 litra z systemem VVEL (Variable Valve Event and Lift - bezstopniowa regulacja faz rozrządu). W porównaniu z poprzednią konstrukcją, około 35 procent części silnika jest zupełnie nowych. Rozwija on moc 331 Kkoni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy o wartości 366 Nm.

Nowy silnik może współpracować z jedną z dwóch nowych przekładni. Nowa 6-biegowa skrzynia o krótkich przełożeniach wyposażona jest w pierwszy na świecie system zmiany przełożeń zsynchronizowany z prędkością obrotową silnika, który pozwala perfekcyjnie i płynnie operować dźwignią zmiany biegów.

Funkcja "SynchroRev Control" automatycznie steruje prędkością obrotową silnika, dostosowując ją do poziomu odpowiadającego sąsiedniemu przełożeniu. Działanie systemu polega na krótkotrwałym zwiększeniu otwarcia przepustnicy, aby włączenie niższego lub wyższego biegu następowało bardziej płynnie.

Nissan 370Z, podobnie jak jego poprzednik, dostępny będzie jedynie w wersji z materiałowym dachem. Nie jest to bynajmniej wadą, gdyż użytkownicy modelu 350Z Cabrio rzadko narzekali na mechanizm automatycznego składania oraz chwalili wytrzymałe i bezpieczne pałąki antykapotażowe.

Źródło: Moto Target

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 182 700 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Furka nie wygląda źle. Ciekawe jak się sprawdzi ten system zmiany biegów. Żeby się nie wykładał tak jak skrzynie w GT-Rze...
  ~repse, 2009-04-09 16:53:08
 • avatar
  zgłoś
  Oficjalna prezentacja modelu 370Z Roadster odbędzie się podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku, jednak już teraz Nissan prezentuje pierwsze oficjalne zdjęcia tego sportowego kabrioletu.
  auto motor i sport, 2009-04-08 11:22:52
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij