Outlander po liftingu – Europa poczeka

Mitsubishi Outlander GT 2009
Mitsubishi Outlander GT 2009
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 106 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na europejską premierą zmodyfikowanego SUV-a Mitsubishi przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Ten amerykański bazuje na prototypowym Outlanderze GT, zaprezentowanym w kwietniu na wystawie motoryzacyjnej w Nowym Jorku.

Zmiany w wyglądzie auta obejmują przede wszystkim nowy przód, zaprojektowany w stylu Jet Fighter, znanym już z nowego Lancera oraz odnowionego Colta. Oznacza to, że Outlander ma charakterystyczny wlot powietrza do chłodnicy w formie trapezu oraz wąskie lampy przednie.

Niestety, w odróżnieniu od prototypu, GT zostało pozbawione m.in. 19-calowych felg aluminiowych, aluminiowego dachu, czy też sportowej, trójramiennej kierownicy, stosowanej w Lancerze Evo X.

Za to wprost z niego pochodzi układ napędu na cztery koła, zwany S-AWC. Używa on aktywnego przedniego dyferencjału oraz elektronicznego systemu rozdzielania mocy pomiędzy przednie i tylne koła oraz koła lewej i prawej strony auta, co poprawia trakcję, prowadzenie i stabilność.

Seryjny Outlnader GT posiada 18-calowe felgi aluminiowe, a pod maską - 3-litrowy silnik V6 o mocy 230 koni mechanicznych. Moc przenoszona jest na koła poprzez sześciostopniową przekładnię automatyczną, zaopatrzoną w łopatki przy kierownicy służące do ręcznej zmiany przełożeń. 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA