PSA będzie miało swojego ASX-a

Mitsubishi RVR
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Umowa przewiduje rozwój i adaptację kompaktowego SUV-a, bazującego na płycie podłogowej Mitsubishi, na potrzeby marek Peugeot i Citroën.

Nowy kompaktowy SUV, który zadebiutuje w Europie na początku 2012 roku, będzie stylizowany w sposób typowy dla marek Peugeot i Citroën, jednocześnie dzieląc wiele komponentów z SUV-em Mitsubishi - modelem ASX.

Auta będą dostępne z napędem na dwie lub jedną oś. W ramach umowy PSA Peugeot Citroën zastosuje w modelach tych dwóch marek swój silnik 1.6 HDi diesel. Producent zakłada emisję CO2 dla wersji z napędem na jedną oś na poziomie 123g CO2 / km i spalanie mniej niż 4.7 litra na 100km.

To 4 wspólny projekt, realizowany przez tych dwóch partnerów, po umowie z 2005 roku dotyczącej aut typu SUV Mitsubishi Outlander, Peugeot 4007 i Citroën C-Crosser, budowie otwartej właśnie wspólnej fabryki w Rosji i europejskiej premierze elektrycznie napędzanych aut bazujących na japońskim modelu Mitsubishi i-MiEV - Peugeot iOn i Citroën C-zero, która nastąpi pod koniec 2010 roku.

REKLAMA