Pagani Huayra Dinastia - specjalny model dla klienta z Chin

Pagani słynie z produkcji bardzo limitowanych edycji swoich samochodów - przypomnieć tylko, że mimo zakończenia produkcji Zondy, wciąż na rynku pojawiają się nowe, specjalne edycje. Tak samo jest z nowym modelem Huayra, który w zaskakującej odmianie zadebiutował ostatnio w Chinach.

Pagani stworzy trzy specjalne wersje modelu Huayra na chiński rynek. Jeden z nich, czyli model Dinastia, został przez klienta skonfigurowany w dość nietypowy sposób. Mamy tutaj fioletową karoseria z widoczna strukturą włókna węglowego oraz jasnoturkusowe wnętrze. Taka kombinacja sprawia, że nie da się przejść obok auta obojętnie i z pewnością nie ma ryzyka, że właściciel spotka na ulicy identyczny egzemplarz.

Samochód w dodatku otrzymał "Pacchetto Tempesta", czyli wart 180 tys. dolarów zestaw części poprawiających prowadzenie samochodu. Zawiera on lżejsze obręcze kół lakierowane na złoty kolor - 20-calowe z przodu i 21-calowe z tyłu - a także zestaw usztywnionego zawieszenia z amortyzatorami Ohlins na czele.

Zmiany w silniku? Tych producent nie przewidział. Dlatego pod karbonową maską znajduje się ciągle mocarne 6-litrowe V12 biturbo od AMG. Generuje szalone 730 KM i 1000 Nm momentu obrotowego.

Cena? Oczywiście nie jest znana. Ale na pewno nie jest to samochód tani. Może więc lepiej kupić limitowaną, ale mocniejszą odmianę (jak lżejsza i szybsza Huayra BC) zamiast standardowej wersji w niestandardowych kolorach?

REKLAMA