Pagani Huayra - Mamy zapowiedź ostrzejszej wersji

Oba zdjęcia zostały udostępnione na oficjalnej stronie marki, na portalu społecznościowym Facebook. Hasztag #huayrabc zdradza nam nazwę auta - Pagani Huayra BC. Czy Horacio Pagani szykuje nowego króla Nurburgringu?

Pagani Huayra BC

Dziś nie wiadomo niestety co kryje się za literami "BC". Dobra informacja jest taka, że zdjęcia udostępnione przez markę Pagani zdradzają dużo. Kluczem jest ogromny spojler i dyfuzor o równie pokaźnych wymiarach. Będzie ostro, szybko i piekielnie drogo. Niepotwierdzone informacje sugerują, że Pagani Automobili zbuduje tylko 20 sztuk nadchodzącego modelu. Każdy za cenę 2,7 miliona dolarów, co w przeliczeniu na naszą rodzimą walutę daje 10 605 870 złotych. Obłędna kwota.

Agresywny wygląd to nie wszystko. Co pod maską? Zapewne zmodyfikowany silnik V12 biturbo o pojemności 6 litrów. W modelu Huayra jednostka zapewnia moc 740 KM (1000 Nm). To daje pierwszą setkę w czasie 3,3 sekundy i prędkość maksymalna 370 km/h. Huayra legitymuje się masą 1 390 kg.

Pagani Huayra BC będzie lżejsza od seryjnego modelu i z większym zastosowaniem włókna węglowego. Jak bardzo zmienią się osiągi? Moc może wzrosnąć do nawet 800 KM. To liczba magiczna. Ciekawe jest drugie zdjęcie z Pagani Zondą na głównym planie. Możliwe, że Włoska firma sugeruje, że nadchodzący model, podobnie jak Zonda ma zostać legendą. Odliczanie rozpoczęte, Pagani Huayra BC zadebiutuje na targach Genewa Motor Show.

REKLAMA