Pagani Huayra Pearl - dla fana Zondy

Huayra Pearl została stworzona na specjalne zamówienie jednego z klientów. Dealer egzotycznych samochodów Refined Marque złożył zamówienie u samego Horacio Paganiego.

Pagani Automobili
Pagani Huayra Pearl

Pagani Huayra Pearl dostała tylny spojler, który przypomina ten z Zondy S i został podzielony na dwie części, tak jak w pierwowzorze. Z kolei na dachu zamontowano wlot powietrza, który nawiązuje do tego zastosowanego w Zondzie R, jest jednak od niego krótszy. Do tego mamy specjalny spojler z przodu auta, który jest częścią pakietu Tempesta. Ten z kolei został zaprezentowany na marcowych targach w Genewie.

Już w zeszłym roku okazało się, że wszystkie ze 100 zaplanowanych egzemplarzy modelu Huayra zostały wyprzedane. Dzięki temu Huayra Pearl jest jeszcze bardziej wyjątkowa. Samochód wyróżniający się nadwoziem karbonowym w kolorze niebieskim posiada 6-litrowy silnik twin turbo V12 skonstruowany przez ludzi z Mercedes-AMG. Moc nie jest znana, ale przypominamy, że silnik w standardowej wersji osiąga 730 KM, w modelu BC aż 750 KM.

Cena auta nie jest znana. Huayra Pearl jest prawdopodobnie ostatnim tchnieniem, po wersji BC modelu Huayra z zamkniętym nadwoziem. Na sierpniowej imprezie Pebble Beach Concours d’Elegance Horacio Pagani ma zaprezentować model Huayra Roadster.

REKLAMA