Pagani Huayra Roadster - debiut w Genewie

Huayra z otwartym dachem miała pojawić się już w zeszłym roku. Jednak dopiero teraz Pagani oficjalnie zapowiada swój nowy model.

Pagani Huayra Roadster
Pagani Huayra Roadster

Początkowe plotki wskazywały, że Horacio Pagani zaprezentuje nową wersję Huayry podczas sierpniowego konkursu Pebble Beach Concours d’Elegance. Ci, którzy na to liczyli musieli obejść się smakiem.

Dopiero później, pod koniec 2016 roku samochód wybranym osobom został zaprezentowany podczas specjalnego pokazu. Ten został zorganizowany w nowo otwartej fabryce San Cesario Sul Panaro w Modenie. A teraz już oficjalnie wiemy, że szerszej publiczności i mediom samochód zostanie pokazany na marcowych targach w Genewie.

Produkcja Pagani Huayry Roadster ma zostać ograniczona do 100 egzemplarzy. Nie mamy dobrych wieści, wszystkie auta zostały już zamówione. Każdy będzie zasilany przez 6-litrowy silnik V12 skonstruowany przez Mercedesa-AMG. Jednostka napędowa w wersji coupe generuje moc 730 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Silnik w Roadsterze powinien mięć zbliżone osiągi do wersji coupé . Zapewne do 100 km/h Huayra z otwartym nadwoziem przyspieszy w ok. 3,3 sekundy, a maksymalna prędkość sięgnie 370 km/h.

Prawdopodobnie Roadster będzie mięć zdejmowany dach w formie jednego panelu wykonanego z włókna węglowego. Możemy się spodziewać, że mimo wzmocnienia konstrukcji otwartego wariantu to samochód powinien zbliżyć się masą do wersji coupé - 1350 kg.

 

 

 

Na Instagramie miesiąc temu pojawiły się zdjęcia prezentujące folder reklamowy Huayry Roadster. Widać na nim że samochód będzie miał zupełnie inny tylny spojler niż ten montowany w zwykłej wersji coupé .

Targi motoryzacyjne Genewa 2017 odbędą się w dniach 9-19 marca 2017.

Zobacz również:
REKLAMA