REKLAMA

Pagani Huayra Tricolore: godny następca Zondy Tricolore

Pagani Huayra Tricolore to najnowsza, limitowana do trzech egzemplarzy wersja hipersamochodu, która oddaje hołd włoskim lotnikom z Frecce Tricolori. Zobaczcie tylko to cudo!

Pagani Huayra Tricolore fot. materiały prasowe
Pagani Huayra Tricolore

Włoska marka Pagani, twórca unikalnych hipersamochodów, 10 lat temu oddała cześć włoskiej dywizji akrobatycznej Frecce Tricolori, tworząc wyjątkową wersję ówczesnego flagowego modelu – Zonda Tricolore. Teraz, kiedy włoscy lotnicy mają swoją kolejną okrągłą rocznicę, Pagani przygotowało nową wersję specjalną, opartą na modelu Huayra. Oto przed państwem Pagani Huayra Tricolore.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Podobnie jak poprzedniczka, Zonda Tricolore, tak i Huayra Tricolore powstanie w liczbie zaledwie trzech egzemplarzy. Każdy z nich kosztować ma krocie, bo jedna sztuka została wyceniona na kwotę 5,5 mln euro, i to bez podatków.

Z zewnątrz Pagani Huayra Tricolore zwraca uwagę okolicznościowym malowaniem, inspirowanym wprost odrzutowcami Aermacchi MB-339A P.A.N., wykorzystywanymi przez Frecce Tricolori. Od strony aerodynamiki natomiast wersja Tricolore dysponuje nowym przednim splitterem, dającym jeszcze większy docisk oraz zmodyfikowanym zderzakiem, zapewniającym lepsze chłodzenie silnika.

Pagani Huayra Tricolorefot. materiały prasowe
Pagani Huayra Tricolore

Pojawił się oprócz tego nowy wlot powietrza nad głowami kierowcy i pasażera. Ma on za zadanie dostarczyć więcej zimnego powietrza do komory silnika, gdzie pracuje znana jednostka V12 biturbo. W tylnej części samochodu nie da się nie zauważyć potężnego skrzydła, którego konstrukcja i wygląd czerpią z lotnictwa, a konkretnie ze wspomnianych już wyżej odrzutowców.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Smaczkiem i wisienką na torcie jest natomiast, umieszczona na przedniej pokrywie, rurka Pitota, czyli urządzenie wykorzystywane w lotnictwie, a pozwalające określić prędkość na podstawie różnic ciśnienia.

Pagani Huayra Tricolorefot. materiały prasowe
Pagani Huayra Tricolore

Wróćmy jeszcze na koniec do silnika. Wspomniane V12 twin turbo to konstrukcja Mercedesa, generująca moc 840 KM i moment obrotowy 1100 Nm. Przenosi ona siły napędowe za pośrednictwem 7-stopniowej sekwencyjnej skrzyni biegów, wykorzystując dodatkowo elektromechaniczną blokadę mechanizmu różnicowego.

Zajrzyjcie zatem do galerii zdjęć i dajcie znać w komentarzach, czy Pagani Hyaura Tricolore robi na was ogromne, czy też może piorunujące wrażenie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA