REKLAMA

Pagani Huayra – oficjalnie

Pagani Huayra
Pagani Huayra

Jednak zdjęcia przedstawiające zawartość lutowego numeru hiszpańskiego magazynu Car to nie wytwór zdolnego grafika. Pagani oficjalnie opublikowało zdjęcia nowego modelu, który ma zastąpić Zondę. Ochrzczono go imieniem andyjskiej bogini wiatru - Huayra.

Stylistycznie Huayra nie ucieka daleko od Zondy, sylwetki obu pojazdów są bardzo podobne. Czy zachwyca - to już każdy musi ocenić wedle własnego gustu. Auto ma kilka elementów wyróżniających je nie tylko z aut w ogóle, ale także w gronie samochodów egzotycznych. Uwagę zwracają otwierane ku górze drzwi, a jeszcze ciekawsze jest wnętrze, z odsłoniętym wybierakiem zmiany biegów.

REKLAMA

Za plecami kierowcy pracuje sześciolitrowy, podwójnie doładowany silnik V12 zbudowany na zamówienie Pagani przez inżynierów mercedesowskiego AMG. Ogromny piec wypluwa z siebie 700 KM mocy i ponad 1000 Nm momentu obrotowego. Jak przyspiesza przenosząc wspomniane liczby na tylną oś i do jakiej prędkości można się dzięki niemu rozpędzić - tego producent jeszcze nie zdradził.

Póki co wiadomo, że będzie kosztował ponad milion euro, a zobaczymy go na Salonie w Genewie.

zobacz galerię

Komentarze

 (14)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA