Pagani Zonda F!

Pagani Zonda F
Prototyp Pagani Zonda F

Prezentowane auto zostało przyłapane w czasie testów na bocznych drogach Stanów Zjednoczonych. Charakterystyczna sylwetka tego supersportowca ma być w nowym wydaniu zachowana, a zmienią się przednia i tylna część nadwozia.

We wnętrzu zmiany nie będą wielkie - pojawi się nowy drążek zmiany biegów i zmodyfikowana konsola środkowa.

Pagani Zonda F ma mieć absolutnie ogromne koła, z tyłu z oponami Pirelli P Zero Rosso o rozmiarze 335/30/ZR20, a z przodu - 255/35/ZR19. W ich środku skrywają się ogormne, ceramiczne tarcze hamulcowe.

Na razie nie wiadomo, jakim silnikiem będzie napędzana Zonda F. By utrzymać tajemnicę, w prezentowanym aucie, pokrywa jednostki napędowej obklejona była czarną taśmą maskującą. Biorąc pod uwagę większe wloty powietrza do komory silnika, można się domyślać, że jednostka będzie potrzebowała jeszcze więcej powietrza niż dotychczasowy 7,3-litrowy silnik V8 produkcji AMG.

Krążą słuchy, że Zonda F będzie napędzana 5,4-litrowym, doładowanym silnikiem z McLarena SLR 722 lub być może podwójnie doładowanym V12 z Mercedesa SL65 AMG Black Series. Niezależnie od tego, co znajdzie się pod maską, moc silnika będzie się wahać w granicach 600-700 koni mechanicznych.

Produkcja Pagani Zonda F rozpocznie się w pierwszej połowie 2009 roku. Cena szacowana jest na jakieś 650 tysięcy dolarów amerykańskich.

Źródło: Automedia

REKLAMA