Pagani Zonda - Włosi odnowili wyjątkowy egzemplarza auta

W fabryce Pagani zmodyfikowano i odświeżono bardzo wyjątkowy egzemplarz modelu Zonda C12. Główną cechą tego auta jest bardzo duży przebieg. Zobacz, ile km na liczniku ma ten super sportowy samochód.

Pagani Zonda F
Wycyzelowane wskaźniki Zondy.

W 1998 roku pojawia się nowy gracz na rynku super aut - Pagani z modelem Zonda C12. Auto w początkowych etapach produkcji zasilał silnik o pojemności 6 litrów i mocy maksymalnej ok. 400 KM. Samochód osiągał maksymalną prędkość 330 km/h. Później Pagani zaczął sprzedawać wersję C12-S.

REKLAMA

Wyjątkowy egzemplarz ma przejechane ponad milion kilometrów! To absolutny rekord nie tylko dla auta marki Pagani, ale i dla wszystkich super samochodów. Normalnie nikt nie osiąga takich przebiegów, gdyż traktuje auto jako inwestycję.

W zakładzie Pagani doprowadzono model do oryginalnego stanu, ale dodano kilka dodatków z Zondy Cinque. Samochód dostał również nowy przydomek - "La Nonna", co z włoskiego języka oznacza "babcia". Zonda została odrestaurowana w prezencie dla Horacio Paganiego, założyciela marki z okazji jego 60. urodzin.

Teraz Zonda La Nonna trafi na zasłużoną emeryturę i będzie eksponowana w muzeum Pagani. Marka ma się czym chwalić przed światem. Bo, czy znajdziecie drugie, tak dobrze zachowane super auto?

Zobacz także:
REKLAMA