Paliwa - na stacjach ceny nadal w dół

Honda FCX
Wyobraźcie sobie, że wyprowadzacie samochód z garażu i podjeżdżacie nim do niedużego urządzenia ,znajdującego sie tuż przy domu.

W stałych notowaniach cen detalicznych paliw w Polsce, jakie regularnie prowadzi firma doradcza e-petrol.pl, odnotowaliśmy w tym tygodniu poziom 4,59 zł/l dla benzyny 95, czyli o grosza niższy niż tydzień temu. Olej napędowy drugi tydzień z rzędu potaniał o 3 gr., do ceny 4,32 zł/l. Niezmieniona pozostała natomiast cena autogazu - 2,15 zł/l.

W porównaniu z resztą Polski najtaniej benzynę kupić można obecnie w województwie podlaskim, a najdrożej - w opolskim. W przypadku oleju napędowego najkorzystniejsze ceny oferują obecnie stacje w województwie śląskim, zaś najwięcej wydać trzeba w warmińsko-mazurskim. Dla autogazu para "najtańsze-najdroższe województwo" to odpowiednio świętokrzyskie i opolskie.

Na międzynarodowych rynkach paliwowych ropa naftowa przez kilka dni pozostawała na poziomie ponad 80 USD, wcześniej niezdobytym od wiosny. Zmusiło to polskich operatorów hurtowych do podniesienia ich cenników - dostosowują oni bowiem oferty do trendów i tendencji międzynarodowych w zakresie ropy i paliw gotowych. Nie zostało to jeszcze przeniesione na stacje, trzeba spodziewać się tego w kolejnych dniach. Możliwe jest uniknięcie tego, gdyby obserwowana obecnie korekta na rynku naftowym w dół okazała się na tyle trwała, że ropa nie wróci już do wzrostów. 

źródło: e-petrol.pl

REKLAMA
REKLAMA