Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Paliwa wciąż tanieją, olej już tańszy od benzyny

Dystrybutor z paliwem

W tym tygodniu w notowaniach e-petrol.pl średnia ogólnopolska cena benzyny "95" to 4,52 zł/l, czyli o 5 gr. mniej niż tydzień temu. Olej napędowy potaniał średnio o 7 gr., do 4,50 zł/l. Autogaz średnio kosztuje dalej 2,26 zł/l, ten poziom utrzymuje się od czterech tygodni.

Ceny paliw tradycyjnych (benzyna, olej napędowy) są tym samym najniższe od połowy maja.

Spadki cen, kolejny tydzień z rzędu, dotknęły wszystkich województw. Tym razem za swoistych liderów pod względem tempa uznać trzeba Śląskie i Dolnośląskie. Nadal są też w Polsce miejscowości, gdzie średnie ceny obu typów paliw tradycyjnych są wyraźnie ponad 4,60 zł/l - można takie miasta znaleźć np. na Warmii i Mazurach, w Małopolsce, na Podlasiu czy w Pomorskiem.

Na rynkach międzynarodowych ropa naftowa i paliwa gotowe taniały ostatnio, na jakieś poważniejsze odbicie na razie też się nie zanosi. Z drugiej strony jednak osłabiła się wobec dolara amerykańskiego polska waluta. Te dwa czynniki decydują o poziomach cen na naszym rynku. Równoważą się one ostatnio poniekąd nawzajem, w handlu hurtowym w ostatnich kilku dniach były podwyżki, ale korekcyjne. Pozwala to przyjąć, że w nadchodzących dniach ceny paliw na stacjach w Polsce pozostaną blisko obecnych poziomów, natomiast tam, gdzie nie zostały jeszcze w ostatnich tygodniach zrealizowane spadki, wciąż można oczekiwać wyraźniejszych obniżek.

zespół e-petrol.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Dobrze się dzieje. Można nieco oszczędzić. Podobnie się oszczędza na autach sprowadzanych z Niemiec. Szkoda tylko, że jest tak dużo przy tym oszustów...
  ~Dawid, 2008-08-22 01:00:34
 • avatar
  zgłoś
  Utrzymują się spadki cen benzyny i oleju napędowego na stacjach w Polsce.Olej napędowy stał się lekko tańszy od benzyny. Cenniki zbliżone do obecnych powinny dalej utrzymywać się w najbliższym czasie. Są jednak jeszcze miejscowości, gdzie zmiany cen w ostatnich tygodniach były symboliczne, mimo wyraźnej tendencji spadkowej w kraju.
  auto motor i sport, 2008-08-20 15:45:38
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij