Paliwowy prezent na Dzień Dziecka - bez zwyżek na długi weekend

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

Najmłodsi pasażerowie pewnie jeszcze nie do końca zdają sobie sprawę z tego, co to są te paliwa i o co chodzi z ich tankowaniem, ale ich rodzice, czyli właściciele aut, dostali swoisty "prezent" z okazji wczorajszego Dnia Dziecka - tańsze paliwa. W stałych notowaniach cen paliw na stacjach w Polsce, jakie prowadzi firma doradcza e-petrol.pl, odnotowane zostały spadki dla wszystkich typów. Benzyna 95, po tym jak tydzień temu ustanowiła nowy rekord, poprawiając ten z wakacji 2008, teraz potaniała o 4 gr., schodząc do przeciętnej ogólnopolskiej wartości 4,69 zł/l. Analogiczny ruch wykonał olej napędowy, który obecnie przeciętnie kosztuje w Polsce 4,41 zł/l. Autogaz potaniał o symboliczny grosz, jego przeciętna cena to 2,13 zł/l.

Obniżki cen benzyny 95 i oleju, w różnej skali, dotknęły wszystkich województw z wyjątkiem łódzkiego, gdzie pozostały one praktycznie niezmienione. Najgłębszy spadek wartości benzyn dotyczył w ostatnich dniach województwa śląskiego, zaś oleju - świętokrzyskiego. Za popularną "95" najtaniej, w stosunku do reszty Polski, zapłacimy teraz jednak w województwach podlaskim i wielkopolskim, najdrożej - w opolskim. W przypadku oleju napędowego najbardziej cieszą się z niskich rachunków kierowcy z województwa wielkopolskiego, najwięcej trzeba natomiast zapłacić obecnie na stacjach w opolskim i zachodniopomorskim. Najniższe przeciętne ceny autogazu odnotowano w tym tygodniu w regionach świętokrzyskim, małopolskim i podlaskim, najwyższe zaś znów w opolskim i w dolnośląskim.

Jakkolwiek ceny paliw ogólnie są na poziomach najwyższych od wielu miesięcy, a jeśli przyjrzeć się konkretnie benzynie to dalej oscyluje ona blisko wartości rekordowych, to jednak jest jedna pocieszająca informacja w kontekście nadchodzącego długiego weekendu (zapewne wielu kierowców zdecyduje się w tym okresie na dłuższy wyjazd) - płacimy za paliwa nieco mniej niż jeszcze kilka dni temu i nie będzie na razie żadnych drastycznych zwyżek cen.

Źródło: e-petrol.pl

REKLAMA
REKLAMA