Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Panamera – debiut w Szanghaiu

Porsche Panamera

Pierwotnie mówiło się, że Panamera po raz pierwszy publicznie odsłonięta zostanie na genewskim salonie motoryzacyjnym, który odbędzie się w dniach 5-15 marca bieżącego roku. Dziś jednak Porsche oficjalnie zakomunikowało, że debiut auta nastąpi miesiąc później - w dniach 19-29 kwietnia, w Chinach.

Auto będzie posiadało silniki wykonane w technice V - sześcio- i ośmiocylindrowe. Ich moc wahać się ma od 300 do 500 koni mechanicznych. Wszystkie będą wyposażone w bezpośredni wtrysk paliwa, zapewniający świetne osiągi i jak najniższe zużycie paliwa.

Najmocniejsza wersja napędzana będzie V-ósemką wyposażoną w podwójne doładowanie. Moc z silników, w zależności od wersji, przekazywana będzie przez sześciobiegowe przekładnie mechaniczne lub zautomatyzowaną skrzynię siedmiostopową typu PDK.

Panamera ma mieć napęd na tylne koła, natomiast najmocniejsza odmiana będzie wyposażona w napęd typu 4x4. Auto cechować się ma świetną jakością wykonania oraz bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi i porządnym komfortem. Dostępne będą wersje zaopatrzone w konwencjonalne zawieszenie lub, za dopłatą, w aktywne.

Sprzedaż Panamery na europejskim rynku rozpocznie się późnym latem. Ceny nie są na razie znane.

Źródło: Porsche

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 415 360 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  To auto dla elit. W Chinach bogaczy przybywa, więc to dobre miejsce na debiut. Znaczenie może mieć też termin - zawsze to kilka dni więcej na dopracowanie drobiazgów. Pamiętajmy, że za Porsche czai się z debiutem Aston Martin Rapid - jeszcze ładniejszy.
  ~saab, 2009-01-08 18:28:38
 • avatar
  zgłoś
  To tylko potwierdza , że rynek europejski obecnie liczy się mniej dla producentów . Kryzys finansowy , ekolodzy i tak dalej . W Chinach , czy Indiach , takich problemów nie ma . Tak więc trzeba będzie się przyzwyczaić do tego , że istotne premiery będą w przyszłości mieć miejsce w Azji , a nie Europie .
  ~AMiS Fan:), 2009-01-08 11:04:08
 • avatar
  zgłoś
  No tak. W Genewie pewnie gwiazdą Porsche będzie Cayenne z dieslem...
  ~odsącz, 2009-01-05 19:57:00
 • avatar
  zgłoś
  słabo wygląda, ale za stylistykę nie skreślam mimo wszystko - mam nadzieję, że w rzeczywistości lepiej się prezentuje niż na zdjęciach
  ~mistrzunio, 2009-01-05 18:41:15
 • avatar
  zgłoś
  nie podobają mi sie porsche, ale to jest piękne
  ~mharek, 2009-01-05 18:03:26
 • avatar
  zgłoś
  Najnowszy model Porsche, czyli Panamera swoją światową premierę będzie święcić nie na salonie samochodowym w Genewie, ale podczas targów w Shanghaiu.
  auto motor i sport, 2009-01-05 14:43:03
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij