Panamera – debiut w Szanghaiu

Porsche Panamera
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 433 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwotnie mówiło się, że Panamera po raz pierwszy publicznie odsłonięta zostanie na genewskim salonie motoryzacyjnym, który odbędzie się w dniach 5-15 marca bieżącego roku. Dziś jednak Porsche oficjalnie zakomunikowało, że debiut auta nastąpi miesiąc później - w dniach 19-29 kwietnia, w Chinach.

Auto będzie posiadało silniki wykonane w technice V - sześcio- i ośmiocylindrowe. Ich moc wahać się ma od 300 do 500 koni mechanicznych. Wszystkie będą wyposażone w bezpośredni wtrysk paliwa, zapewniający świetne osiągi i jak najniższe zużycie paliwa.

Najmocniejsza wersja napędzana będzie V-ósemką wyposażoną w podwójne doładowanie. Moc z silników, w zależności od wersji, przekazywana będzie przez sześciobiegowe przekładnie mechaniczne lub zautomatyzowaną skrzynię siedmiostopową typu PDK.

Panamera ma mieć napęd na tylne koła, natomiast najmocniejsza odmiana będzie wyposażona w napęd typu 4x4. Auto cechować się ma świetną jakością wykonania oraz bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi i porządnym komfortem. Dostępne będą wersje zaopatrzone w konwencjonalne zawieszenie lub, za dopłatą, w aktywne.

Sprzedaż Panamery na europejskim rynku rozpocznie się późnym latem. Ceny nie są na razie znane.

Źródło: Porsche

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA