Panamera odkrywa swoje wnętrze!

Porsche Panamera
Porsche Panamera
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 433 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

O ile wygląd nadwozia Panamery wzbudza spore kontrowersje, to wnętrze auta wzbudza same pozytywne emocje. Kabina Porsche charakteryzuje się genialną wręcz jakością, ogromnym przepychem oraz sportowym szlifem.

Podobnie jak w innych czterodrzwiowych autach typu coupe, wewnątrz Panamery miejsca jest tylko dla czterech osób. Ale za to każda z nich ma do dyspozycji obszerne fotele z możliwością osobnej regulacji w 8 różnych zakresach - seryjne od wersji S i 4S.

Klienci będą mieli do wyboru tapicerkę z naturalnej skóry, 13-calowy, kolorowy monitor, siedem różnych możliwości wykończenia wnętrza (m.in. w drewnie i włóknie węglowym), czy też czterostrefową klimatyzację z możliwością ustawień dla każdego z pasażerów.

W standardzie znajdą się poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, boczne i kolanowe poduszki powietrzne dla pasażerów pierwszego rzędu oraz kurtyny powietrzne. Jako opcja dla podróżujących w drugim rzędzie dostępne będą też boczne poduszki powietrzne.

Panamera to pierwsze Porsche, oferujące bardzo zaawansowany zestaw audio, pochodzący ze znanej audiofilom berlińskiej firmy Burmester. Nigdy wcześniej w autach tego niemieckiego producenta nie były montowane tak duże i efektywny kolumny. Maksymalna moc zestawu, w skład którego wchodzi aktywny subwoofer, wynosi ponad 1000 W.

Bagażnik w Panamerze S i 4S ma pojemność 445 litrów, natomiast w modelu Turbo - 432 litrów. Istnieje też możliwość składania tylnych siedzeń, dzięki czemu pojemność przestrzeni bagażowej wzrasta do 1250 litrów.

Panamera S posiada jednostkę napędową typu V8 o pojemności 4,8-litra i mocy 400 koni mechanicznych. Napęd przenoszony jest na tylne lub na cztery koła (wersja 4S) za pomocą skrzyni sześciobiegowej lub nowej 7-stopniowej przekładni o dwóch sprzęgłach typu PDK.

Przyspieszenie auta do 100 km/h wynosi 5,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 283 km/h. Średnie zużycie paliwa producent określa na 10,8 litrów na 100 km, natomiast emisja CO2 na kilometr wynosi 253 gramy. W Niemczech cena Panamery S ze skrzynią PDK to 98 085 euro (z 19-procentowym podatkiem VAT).

Na szczycie oferty znajduje się 500-konna odmiana wyposażona w ten sam 4,8-litrowy silnik V8, co wersja S, tyle tylko, że zaopatrzony w turbosprężarkę. Auto ze skrzynię typu PDK i napędem 4x4, do 100 km/h przyspiesza w czasie 4,2 sekundy i jest w stanie pojechać z szybkością 303 km/h.

Średnie zużycie paliwa tego modelu to 12,2 litrów na 100 km, a emisja CO2 - 286 gram na kilometr. Cena w Niemczech to zaś 135 154 euro.

Jak podkreśla Porsche, wszystkie Panamery wyposażone są w bezpośredni wtrysk paliwa oraz zbudowane z wytrzymałej i lekkiej stali. Natomiast wszystkie modele ze skrzynią PDK posiadają system Star/Stop wyłączający silnik w czasie postoju, na przykład na światłach.

Źródło: Porsche

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA