[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
BP BP
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Pancerna Skoda Superb w cenie Porsche Panamera Turbo

Skoda Superb to znana wszystkim limuzyna, która za przyzwoita cenę oferuje przestrzeń zarezerwowaną dla klasy wyższej. Teraz auto dostępne jest także w wersji opancerzonej.

Skoda Superb w wersji opancerzonej Skoda Superb w wersji opancerzonej

Brytyjski oddział Skody pracował nad tym modelem przez trzy lata i oto jest. Skoda Superb warta mniej więcej tyle, co Porsche Panamera Turbo. W Wielkiej Brytanii samochód wyceniono na równowartość 580 tys. złotych.

Z zewnątrz trudno zauważyć, że opancerzona Skoda Superb czymś się różni od swojej "budżetowej" wersji i o to właśnie chodziło. Żeby auto oferowało swoim pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa, bez zbędnego rzucania się w oczy i przykuwania uwagi.

REKLAMA

Skoda Superb w wersji opancerzonej Skoda Superb w wersji opancerzonej

W skład elementów, które tworzą opancerzoną limuzynę, wchodzą między innymi kuloodporne szyby, wysokowytrzymała stal czy materiały kompozytowe, zapewniające ochronę przed ostrzałem z karabinu.

Samochód spełnia wymogi opancerzenia klasy PAS 300 dla cywilnych aut opancerzonych, ale żeby uzyskać certyfikat, musiał przejść szereg testów, w tym ostrzał amunicją różnego typu oraz eksplozje materiałów wybuchowych. Według producenta pojazd zapewnia 360-stopniową ochronę, niezależnie od kierunku ataku.

REKLAMA

Skoda Superb w wersji opancerzonej Skoda Superb w wersji opancerzonej

Do napędu opancerzonej Skody Superb, która siłą rzeczy nabrała nieco masy, służy 2-litrowy silnik TDI o mocy 190 koni mechanicznych. Auto ma także odpowiednio wzmocnione zawieszenie i hamulce, opony są odporne na przestrzelenie, a w razie konieczności (i posiadanych uprawnień) kierowca może użyć niebieskich świateł błyskowych i syreny.

REKLAMA

Skoda Superb w wersji opancerzonej Skoda Superb w wersji opancerzonej

Do dyspozycji kierowcy pozostaje cały szereg fabrycznych systemów łączności i komunikacji, obsługiwanych 8-calowym ekranem dotykowym. Skoda zapewnia też, że przeróbki nie wpłynęły na praktyczne walory Superba.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 650 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij