REKLAMA

Panda gotowa na premierę

Nowy Fiat Panda
Nadwozie Pandy urośnie o 11 cm
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W połowie września w jednej z hal wystawy IAA we Frankfurcie zobaczyć będzie można premierowe wydanie nowej generacji Fiata Pandy. Włoscy pracownicy z fabryki w Pomigliano będą budować rocznie 280 tysięcy egzemplarzy tego modelu, a pierwsze auta trafią do klientów w lutym przyszłego roku. Nie zmieni się rozstaw osi małego Fiata - nadal będzie on wynosił 2,3 metra, wzrośnie natomiast długość całego nadwozia - z 3,54 do 3,65 metra. Fiat podobno nie obawiał się zwiększać rozmiarów Pandy, bo dla klientów lubiących małe auta szykuje kolejny model - roboczo nazwany Topolino - który w 2014 roku stanie się najmniejszym członkiem fiatowskiej rodziny.

Nie ma co się spodziewać rewolucji, jeśli chodzi o jednostki napędowe nowego Fiata. Podstawową jednostką w gamie pozostaje benzynowy silnik 1.2 8V o mocy 69 KM. Zostanie on wyposażony w układ start/stop, pozwalający na redukcję zużycia paliwa. W gamie jednostek pojawi się również dwucylindrowy TwinAir w turbodoładowanej, 85-konnej wersji, a później również w słabszej odmianie - o mocy 65 KM. Dla fanów jednostek wysokoprężnych Fiat zaplanował 95-konnego MultiJeta.

Na przełomie 2012 i 2013 roku do salonów trafić ma wersja z napędem na 4 koła. Mówi się, że dostępna będzie z mocniejszymi jednostkami napędowymi, a dla zapewnienia lepszego rozłożenia momentu obrotowego, dostępna będzie z sześciobiegową skrzynią mechaniczną. Wersje z napędem na przednią oś będą zestawione ze skrzyniami pięciobiegowymi.
Zdjęcia nowej Pandy znajdziecie w galerii obok. Prezentujemy tam też jej najbliższych konkurentów, którzy w niedalekim czasie pojawią się w salonach.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (6)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA