Paryskie premiery Renault, Dacii i Alpine - zapowiedź

Targi samochodowe w Paryżu Paris Motor Show 2022 zbliżają się wielkimi krokami. W drugiej połowie października swoje nowości zaprezentują m.in. marki Renault, Dacia i Alpine.

Renault 5 Prototype fot. materiały prasowe
Renault 5 Prototype

Renault, Dacia i Alpine to marki, które wezmą udział w tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, odbywającym się pod hasłem Revolution is on. Impreza potrwa od 17 do 23 października 2022 r. i odbędzie się tradycyjnie w Parc des Expositions de la Porte de Versailles. To jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie motoryzacji będzie dla każdej z marek okazją do zaprezentowania przynajmniej jednej światowej premiery oraz samochodów z obecnej gamy, a także innowacji i zawartych partnerstw.

Trzy światowe premiery Renault

Renault zaprasza na światową prapremierę samochodu, który na nowo interpretuje jedną z ikon marki – Renault 4. Poza tym będziemy mogli podziwiać pierwszego Kangoo E-Tech elektrycznego przeznaczonego dla rodzin. Na zakończenie obchodów 50-lecia Renault 5 zwiedzający będą mogli z kolei zobaczyć niezwykły sportowy samochód koncepcyjny. Renault, które regularnie uczestniczy w salonach samochodowych, mocno zaznaczy swoją obecność w tym roku. Podczas Paris Motor Show 2022 zaprezentuje samochody zarówno studyjne, jak i produkowane seryjnie. Marka przedstawi modele, które pozwolą jej odzyskać mocną pozycję w segmencie C: nowy Megane E-Tech elektryczny i nowy Austral E-Tech z napędem hybrydowym, który po raz pierwszy zostanie pokazany publiczności.

Dacia – nowa stylistyka

Dacia zaprezentuje na paryskim salonie ostatni etap transformacji swojej, jak to ładnie nazwano, identyfikacji wizualnej. W ślad za komunikacją i reklamą, w których owa identyfikacja wizualna pojawiła się w połowie 2021 roku, oraz siecią dystrybucji, która rozpoczęła ten proces na początku bieżącego roku, marka pokaże w Paryżu nowy wygląd całej gamy swoich modeli. Dacia podkreśla, że to dla marki strategiczny etap i historyczne wyzwanie. Nową stylistykę i terytorium marki, które wykracza poza same modele, będzie można zobaczyć na stoisku marki.

Dacia - nowe logofot. materiały prasowe
Dacia - nowe logo

Niepowtarzalny samochód koncepcyjny Alpine

Hasłem przewodnim obecności Alpine na salonie Paris Motor Show 2022 są sportowe samochody dziś i jutra. Obok nowości oraz zaznaczenia obecności w Formule 1 marka pokaże w ramach światowej premiery "niezwykły samochód koncepcyjny", który jest uosobieniem przyszłej strategii produktowej i sportowej. Wyznaczy on nowy etap w transformacji marki. Co to będzie, okaże się już w październiku, natomiast warto przypomnieć, że Alpine będzie w niedalekiej przyszłości marką aut wyłącznie elektrycznych.

Mobilność dla 1, 2 lub więcej osób - usługi Mobilize

Targi w Paryżu 2022 stać będą pod znakiem szeroko pojętej mobilności, dlatego nie zabraknie takich firm, jak Mobilize - marki nowej mobilności. Zaprezentuje na salonie swoją wizję mobilności w miastach i pokaże przyszłe samochody i rozwiązania, m.in. Mobilize Duo, który został zaprojektowany z myślą o carsharingu, ale jest również dostępny dla wszystkich w formule abonamentu. Pojazdy przeznaczone do współużytkowania i sprzedawane w pakiecie z usługami ułatwią mobilność osób i przewóz towarów w złożonym środowisku miejskim. Mobilize przedstawi również swoje rozwiązania i wizję gospodarki energetycznej.

Warto również zobaczyć

HYVIA, joint venture Grupy Renault i Plug, zajmująca się napędami wodorowymi, wystawi samochody z napędem wodorowym (Van, City Bus, podwozie z kabiną) oraz pokaże swój unikatowy ekosystem H2 w hali numer 3. Made in France.

Nowość: poprzednio widzieliśmy prototyp. Teraz Master Van H2-TECH zostanie po raz pierwszy zaprezentowany w seryjnie produkowanej wersji z napędem wodorowym, która już trafiła do sprzedaży.

REKLAMA