Paryż Motor Show - Top 7 samochodów sportowych

Lamborghini i Ferrari, tych marek nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Ale na Paryż Motor Show swoje samochody być może przywiozą też czołowi tunerzy jak Brabus, czy Novitec. 

Top 7 - sportowe premiery Paryż Motor Show

Nasz ranking będzie bardzo subiektywny, gdyż ciężko wybrać najlepszy model z tak doskonałej stawki, która pojawi się na Paryż Motor Show. Postanowiliśmy zatem pod uwagę wziąć dostępność aut i to ile egzemplarzy wyjedzie na europejskie drogi.

W naszym zestawieniu pojawiają się trzy auta od niemieckich tunerów, dwa z nich budowane są przez jedną i tą samą firmę, mimo że pojawiają się pod dwoma różnymi szyldami. Trzeci model to auto również z Niemiec i zostało przygotowane przez kultowego tunera samochodów ze Stuttgartu.

Dwa samochody, które trafiły do naszego zestawienia to modele, które pojawią się w limitowanej ilości egzemplarzy. Oba to wersje roadster znanych już modeli i łączy je fakt, że wszystkie zaplanowane sztuki zostały już wyprzedane.

Zobacz Top 10 premier targów Paryż Motor Show

Na targach Paryż Motor Show nie zabraknie również hiper samochodów, takich jak Bugatti Chiron. Następca Veyrona swój debiut miał na targach w Genewie. W Paryżu powinniśmy zobaczyć jednak bezpośredniego konkurenta Chirona, głównego rywala w wyścigu o rekord prędkości samochodów drogowych. Ten do stolicy Francji przywiezie specjalną wersję, której główną cechą jest wykończenie detali złotem.

Targi Paryż Motor Show oficjalnie rozpoczną się 1 października i stoiska producentów będzie można oglądać przez ponad dwa tygodnie. Natomiast już jutro wystartują dwa dni prasowe, podczas których zostaną odsłonięte wszystkie premierowe modele. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przewodnik od A do Z po targach Paryż Motor Show, w którym zebraliśmy premierowe pewniaki i auta, które być może również zostaną pokazane w stolic Francji.

A tymczasem polecamy sprawdzić Top 7 samochodów sportowych, które zobaczymy na targach w Paryżu.

Mercedes-AMG GT S od Mansory - agresywny body kit i wzmocniony silnik V8 biturbo.

7. Mansory Mercedesa-AMG GT S

Nasze zestawienie otwiera produkt od Manosry. Oto bardzo radykalna modyfikacja Mercedesa-AMG GT S, który dzięki specjalnemu bodykitowi wygląda niczym auto klasy GT3. Jednak wygląd to nie wszystko. Niemiecki tuner przyzwyczaił nas do mocnych modyfikacji silnika i tym razem jest równie ostro. Ludzie z Mansory podnieśli moc silnik V8 wspomaganego dwiema turbosprężarkami z 510 KM do aż 730. Czysty obłęd. 

Novitec Rosso Ferrari 488 Spider

6. Novitec Rosso Ferrari 488 Spider

Kolejny z niemieckich tunerów zmodyfikował Ferrari 488 Spider. Oczywiście ludzie z Noviteca wzięli na warsztat jednostkę napędową 3.9 V8 twin turbo i podnieśli jej moc z 670 KM do 772 KM. Moment obrotowy urósł do magicznej liczby 892 Nm. Efekt zmian? Auto od Noviteca osiąga 100 km/h w 2,8 s, czyli o 0,2 s lepiej niż seryjne Ferrari 488 Spider. 

Novitec Group
Novitec Torado Lamborghini Huracan RWD

5. Novitec Torado Lamborghini Huracan RWD

To kolejny produkt, który wyszedł spod ręki inżynierów Noviteca. Tym razem jest to Lamborghini Huracan RWD, czyli wersja z napędem przekazywanym tylko na tylną oś. W seryjnym modelu zastosowano wolnossący silnik 5.2 V10, który generuje moc 580 KM. Jednak Novitec ma receptę, dla tych, którzy uważają, że to za mało - montuje dwie turbosprężarki i podnosi moc do 830 KM. To wystarczający dowód na to, by przebić 488 Spider z miejsca 6. 

Koenigsegg
Koenigsegg Agera RS Naraya

4. Koenigsegg Agera "Naraya"

Ta wersja Agery powstała na specjalne zamówienie jednego z klientów Koenigsegga. Agera "Naraya" wyróżnia się przed wszystkim elementami, które zostały pokryte złotem. Nadwozie hiper auta zdobił przez 2 tygodnie włoski artysta Ettore ‘Blaster’ Callegaro. Mało tego w kabinie możemy znaleźć napis  "Naraya" wykonany z 18 kartowego złota i wysadzany 155 diamentami. W naszym zestawieniu Koengisegg Agera "Naraya" ląduje tuż za podium dlatego, że auto powstało tylko w jednym egzemplarzu. 

Ferrari LaFerrari Aperta

3. Ferrari LaFerrari Aperta

Oto miejsce 3. i elektryzujące wszystkich LaFerrari Aperta, czyli odkryta wersja limitowanego LaFerrari. Auto ma 950 KM mocy i może osiągać 100 km/h w czasie 2,9 sekundy. Na razie nie wiadomo jeszcze ile powstanie egzemplarzy tego modelu, ale być może okaże się już w Paryżu, że wszystkie zostały sprzedane. Nie jest również jasne, czy LaFerrari Aperta, to owiane tajemnicą superFerrari, które szykowane jest na 70. urodziny marki, które przypadają na przyszły rok.  

Aktualizacja 29.09.2016

Już wiemy, że Ferrari zbuduje dokładnie 209 egzemplarzy LaFerrari Aperta. Informacje dostaliśmy bezpośrednio z targów Paryż Motor Show. 

Lamborghini Centenario Roadster

2. Lamborghini Centenario Roadster

Jak fenomenalnym autem jest Lamborghini Centenario możecie przeczytać w naszym raporcie z jazdy. Auto powstało z okazji 100. urodzin założyciela firmy, Ferruccio Lamborghini'ego. Włosi postanowili zbudować 20 egzemplarzy wersji zamkniętej (coupe) i 20 sztuk wariantu z otwartym dachem. Lamborghini Centenario Roadster będzie można oglądać na stoisku producenta z Sant'Agat w Paryżu. 

Mercedes-Benz
Mercedes-AMG GT R

1. Mercedes-AMG GT R

Mercedes-AMG GT R, to najmocniejsza ewolucja modelu AMG GT. W Paryżu samochód będzie miał swoją premierę, podobnie jak otwarta wersja AMG GT. Nasze zestawienie wygrywa GT R, gdyż jest to samochód najbardziej przystępny ze wszystkich pokazanych w naszym Top 7. Auto wyróżnia się mocą 577 KM i maksymalnym momentem obrotowym równym 699 Nm. I do tego ten zjawiskowy kolor "green hell magno". 

REKLAMA