Paryż Motor Show - top 5 premier, których zabrakło

Kilku marek zabrakło w Paryżu. Na targach Paryż Motor Show nie zawitały tacy producenci, jak Rolls-Royce, Lamborghini, Ford czy też Volvo. Pojawiły się za to inni, ale możemy śmiało przyznać, że ich premierowe modele nas nieco rozczarowały.

Top 5 - Premiery, których zabrakło na targach Paryż Motor Show

Powód dla, którego niektóre marki zrezygnowały z obecności na targach Paryż Motor Show 2016 jest banalny. Koszty. Zarząd i księgowość tych koncernów stwierdziły, że skoro nie mamy w planach żadnej, ważnej premiery, to lepiej zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na Paryż Motor Show. A te nie są małe. Po pierwsze cena, jaką producent musi zapłacić za stoisko na targach. To zawsze kilkadziesiąt tysięcy euro. A do tego dochodzą koszty przygotowania stoiska, zatrudnienie wielu pracowników na czas targów, transport samochodów, reklama i marketing. A i oczywiście ktoś musi dostać pieniądze za projekt stoiska.

Przygotowaliśmy zestawienie premier motoryzacyjnych, które odsłonięte zostaną w późniejszym czasie. Jeden z nowych modeli ma zostać pokazany na listopadowych targach w Los Angeles, a zwycięzcę rankingu zobaczymy dopiero na marcowej imprezie w Genewie. Jedno z aut już wszyscy znamy i widzieliśmy na oficjalnych zdjęciach prasowych, a nawet wiemy jaka jest jego cena.

Do końca roku pozostało tylko niecałe 3 miesiące, więc na pewno producenci przedstawią jeszcze kilka ciekawych modeli. Końcówka 2016 r. będzie na pewno emocjonująca jeśli chodzi o premiery motoryzacyjne. A już za chwilę będziemy emocjonować się samochodami, które szykowane są na pierwszą, najważniejszą imprezę 2017 r – targi Detroit. Na razie jednak zachęcamy do sprawdzenia naszego zestawienia 5 aut, których zabrakło na Paryż Motor Show 2016. Postaraliśmy się też podać choć przybliżoną datę ich debiutu.

Schulte Design
VW Touareg 2017

5. Volksage Touareg

Po nowej Audi Q7, która już na stałe rozgościła się na rynku i Bentleyu Bentaydze, który także zdobywa serca najbogatszych przyszedł czas na nowego Tuarega. Wszystkie trzy samochodu łączy jedna i ta sama płyta podłogowa. Na niej zostanie również zbudowany nowe Porsche Cayenne oraz nadchodzący SUV Lamborghini - Urus.

Nowego VW Touarega nie zobaczyliśmy w Paryżu i prawdopodobnie nie ujrzymy go także w pierwszym kwartale przyszłego roku. Nasi koledzy z niemieckiego "auto motor und sport" sugerują, że Volkswagen pokaże Touarega w kwietniu 2017 r na targach w Szanghaju.

Przewidywany debiut: targi w Szanghaju, kwiecień 2016.

Volvo V90 Cross Country

4. Volvo V90 Cross Country

To idealny przykład auta, które poznaliśmy przed targami, ale nie możemy oglądać go na targach w Paryżu. Mało tego znamy już cenę Volvo V90 Cross Country - od 230 100 zł. Następca Volvo XC70 Cross Country na rynku będzie konkurował m.in z Audi A6 Allroad i Mercedesem E All-Terrain. 

Schulte Design
BMW serii 5 G30 Schulte Design

3. BMW serii 5 (G30)

Nową "piątkę" BMW ma pokazać już w tym miesiącu lub w listopadzie na targach w Los Angeles. BMW G30 będzie lżejsza od poprzedniczki i wyposażona m.in. w najnowszy system "Remote View 3D" - widok 360 stopni prezentujący otoczenia naszego samochodu. 

 Przewidywany debiut: październik 2016, targi Los Angeles, listopad 2016

Schulte Design
Alfa Romeo Stelvio Schulte Design

2. Alfa Romeo Stelvio

Drugi po Gulii ważny model Alfy Romeo, czyli crossover Stelvio nie dotarł do Paryża. I to mimo że już wystartowała produkcja pierwszych egzemplarzy. Ten stan rzeczy możemy wytłumaczyć sobie tylko w jeden sposób. Alfa Romeo za cen nadrzędny stawia sobie powrót na rynek amerykański. Dlatego samochód zobaczymy w Los Angeles lub najpóźniej na targach Detroit 2017.

Przewidywany debiut: targi Los Angeles, listopad 2016 lub targi Detroit, styczeń 2017

VW Golf 7 face lifting Schulte Design

1. VW Golf VIII

VW w Paryży zaprezentował jedynie modele koncepcyjne i nowego elektrycznego Golfa VII z zasięgiem do 300 km. Jednak cały świat czeka na nowego, Golfa VIII o którym plotkuje się już od dawna. W aucie ma zadebiutować system sterowania i obsługi za pomocą gestów. Z naszych informacji wynika, że Volkswagen chce nowego Golfa VIII pokazać wiosną przyszłego roku. A to wskazuje na jedną imprezę, Genewa Motor Show 2017.

Przewidywany debiut: targi Genewa, marzec 2017

Zobacz również:
REKLAMA