Patent Google - przykleisz się z wrażenia

Google opatentowało właśnie nietypowe rozwiązanie - to klejąca substancja jaką mogą być w przyszłości pokryte samochody. Dzięki temu potrącony pieszy przyklei się do maski!

W latach 2003-2013 na drogach państw Unii Europejskiej zginęło 82 525 osób - w samej tylko Polsce w tym okresie życie straciło 17 664 osób. W zaszłym roku na polskich kierowcy potrącili ze skutkiem śmiertelnym 906 osób, a 7 989 pieszych zostało rannych. Niestety najechanie na pieszego z prędkością 50 km/h powoduje, że ma on jedynie około 30% szans na przeżycie (nawet 90% szans przy prędkości 30 km/h). Jest to więc poważny problem, nad którego rozwiązaniem pracuje amerykański gigant, firma Google.

Z dokumentów jakie wpłynęły do amerykańskiego Urzędu Patentowego wynika, że firma prowadzi badania nad samochodami pokrytymi specjalnym lakierem, pod którym znajdować się będzie lepka substancja. Na pierwszy rzut oka samochód wyglądać ma normalnie, jednak w przypadku najechania na pieszego lakier popęka i spod niego wydostanie się lepiąca się substancja. Ma ona za zadanie przykleić, nie to nie literówka, pieszego do maski samochodu. Dzięki temu nie odbije się on od auta i nie wyląduje na asfalcie.

Amerykańska korporacja nie odniosła się do tej pory do tych informacji, ale szczegółowość projektu patentowego każe domyślać się, że projekt jest w zaawansowanej fazie rozwoju. Nie wiemy natomiast kiedy takie rozwiązanie zostanie oficjalnie przedstawione i kiedy miałoby trafić do produkcji.

Zobacz także:
  • Tagi:
  • G
REKLAMA