Pełnowymiarowy bolid Renault z klocków Lego

Renault Sport Formula One Team i LEGO postanowiły uczcić 40-lecie obecności Renault w wyścigach Formuły 1, budując pełnowymiarowy bolid.

Bolid Renault F1 z klocków Lego
Bolid Renault F1 z klocków Lego

Atelier Renault pokaże pełnowymiarowy samochód Formuły 1 R.S.17 wykonany w całości z klocków LEGO. Młodzi fani LEGO i F1 będą mogli wziąć udział w warsztatach kreatywności z wykorzystaniem klocków LEGO. Wszystko to w ramach obchodów 40. rocznicy udziału Renault w wyścigach Formuły 1.

REKLAMA

Już z końcem listopada paryżanie, turyści i pasjonaci wyścigów Formuły 1 oraz klocków LEGO mogli odwiedzić Atelier Renault i zobaczyć pełnowymiarowy bolid R.S.17, zbudowany w całości z klocków LEGO.

Dla fanów w każdym wieku to także okazja do wzięcia udziału w różnego rodzaju atrakcjach. Renault Sport Formula One Team i LEGO dobrze wiedzą, jak połączyć prawdziwych pasjonatów z każdej grupy wiekowej, którzy uwielbiają te dwa światy.

REKLAMA

REKLAMA

- Dla wielu ludzi Formuła 1 to świat marzeń, który może przybliżyć im tylko oglądanie relacji telewizyjnych. Motto Renault Sport Formula One Team brzmi: "Uczyń możliwym to, co niemożliwe". Staramy się stosować tę zasadę we wszystkim, co robimy. Znana wszystkim marka LEGO dała nam możliwość zaprezentowania wyjątkowego świata F1. W Atelier Renault, które jest naszą międzynarodową wizytówką realizujemy nasze pasje i tu zrodził się pomysł przedsięwzięcia łączącego kreatywność z rozrywką - powiedział Patrice Baheux, dyrektor zarządzający Atelier Renault.

Pełnowymiarowy Renault R.S.17 zbudowany w całości z klocków LEGO to samochód o długości 5,40 m, zbudowany w całości z klocków LEGO. Został po raz pierwszy wystawiony już 30 listopada w Atelier Renault.

To unikatowa konstrukcja zbudowana z 600 tys. klocków LEGO. Po ponad trzech tygodniach żmudnych prac, R.S.17 ujrzał światło dzienne i zachwyca tak fanów F1, jak i klocków LEGO. Samochód zbudowany z wykorzystaniem opon, fotela kubełkowego i kierownicy, które rzeczywiście pochodzą z torów F1.

Co ciekawe, zwiedzający mogą wsiąść do bolidu R.S.17 i uwiecznić tę chwilę na zdjęciu.

REKLAMA