Peugeot 2008 DKR16 - gotowy na Dakar

W zespole Peugeota na rajd Dakar pojadą same gwiazdy - Sébastien Loeb, Stéphane Peterhansel, Cyril Despres i Carlos Sainz. Wystartują w nowym aucie francuskiego producenta. Oto Peugeot 2008 DKR16.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 87 100 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

W rajdzie Dakar 2016 w Peugeocie 2008 DKR pojawiły się duże zmiany - nowy samochód jest szerszy, niższy, szybszy i mocniejszy. W połączeniu z agresywną linią nadwozia, nowy Peugeot w nowych barwach nie przejedzie niezauważony na pustyni. Po raz pierwszy pojawił się srebrny dach, który ma odbijać gorące promienie argentyńskiego słońca - temperatura w styczniu może tam sięgać nawet 50°C.

REKLAMA

Zmiany w wymiarach 2008 DKR spowodowały korzystniejszy rozkład masy. Koła zapasowe są obecnie umieszczone po bokach nadwozia, co obniża środek ciężkości i poprawia zachowanie podczas jazdy. To tak naprawdę główne zmiany jakie zaszły w nowej broni Peugeota, a więc stylistyczne.

Jednostka napędowa zostanie prawdopodobnie taka sama:

  • centralnie umieszczony diesel V6 twin-turbo
  • pojemność 3,2 litra
  • moc 360 KM
  • napęd na tylną oś
  • 6-biegowa sekwencyjna skrzynia biegów

Taki zestaw w połączeniu z masą niespełna 1300 kg powoduje, że auto może jechać z maksymalną prędkością 200 km/h. Wydaje się niewiele, ale w niełatwym terenie rajdu Dakar takie prędkości są rzadko osiągalne.

38. Rajd Dakar wystartuje z Buenos Aires w sobotę 2 stycznia i zakończy się w Rosario w sobotę 16 stycznia. Na cztery maszyny w kolorach Red Bulla czeka trudna trasa o długości 10 tys. km przecinająca w poprzek Amerykę Południową.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA