Peugeot 208 GTI - ostre lwiątko

Peugeot 208 GTI
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ostra odmiana 208-ki, którą mogliśmy podziwiać na salonie w Genewie, dostała oficjalnie zielone światło i trafi do sprzedaży by konkurować m.in. z Citroenem DS3.  

Dobrych argumentów 208 GTI powinna mieć sporo - już zwykła odmiana wnosi świeży powiew do klasy B, zaś przyprawiona na ostro wersja GTI ma dodatkowe atuty w postaci większych felg, smaczków takich jak oznaczenia wersji na różnych elementach nadwozia (te w okolicach słupka C nawiązują do dawnego GTI), dodatkowych spojlerów czy ciekawie skomponowanego wnętrza z czerwonymi przeszyciami i skórzanymi obiciami.  

Pod maską znajdzie się, stworzony przez BMW i dobrze znany m.in. z... Citroena DS3, silnik benzynowy o pojemności zaledwie 1,6-litra, który dzięki doładowaniu osiąga równe 200 KM. Pozwoli to na sprint od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 7 sekund.  

Pierwsze 50 egzemplarzy 208 GTI będzie nosiło nazwę Limited Edition - wyróżnikami tej wersji będzie biały (perłowy) kolor nadwozia, specjalne oznaczenia wersji a także francuska flaga umieszczona w okolicach grilla. Peugeot nie planuje tworzenia wersji mocniejszych, tak jak rywal zza miedzy czyli Renault ze swoimi wersjami RS. Francuzi twierdzą, że nie chcieli stworzyć auta, które nadaje się jedynie do bicia rekordów okrążenia na torze, chodziło im bardziej o uniwersalne auto GTI z odpowiednimi osiągami i możliwością używania go na co dzień. 

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA