Peugeot 208. Pierwsze zdjęcia nowej generacji

Na salonie samochodowym w Genewie jedną z gwiazd stoiska francuskiej marki będzie nowa generacja Peugeota 208.

Peugeot 208 2019 Materiały prasowe
Peugeot 208 2019

W internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia nowej generacji Peugeota 208, które najwyraźniej wyciekły z kręgów zbliżonych do producenta. Są dość słabej jakości, ale to w zupełności wystarcza, by wyrobić sobie opinię na temat designu.

Peugeot 208 – stylistyka

Nowy Peugeot 208, jak nietrudno było się domyślić, stylistycznie czerpie pełnymi garściami z większego brata, sedana 508. Co ciekawe, przeniesienie drapieżnego przodu i eleganckiego tyłu Peugeota 508 do miejskiego modelu, mniejszego o kilka rozmiarów, przyniosło bardzo dobry skutek.

Z przodu uwagę zwracają oczywiście reflektory, w których zastosowano potrójne diodowe paski świateł do jazdy dziennej, przypominające ślad po pazurach drapieżnego kota. Nie mogło też zabraknąć znaku rozpoznawczego nowych Peugeotów, czyli „lwiego kła” - świetlnej listwy schodzącej w dół od reflektora aż po dolną część zderzaka.

W oczy rzucają się też głębokie przetłoczenia po obu stronach maski oraz duży grill, a także kolejna rzecz przeniesiona z Peugeota 508 – oznaczenie 208 umieszczone z przodu maski, tuż nad logo marki.

Zobacz także: 400-konny Peugeot 508 Sport Engineered

REKLAMA

Peugeot 208 2019 Materiały prasowe
Peugeot 208 2019

Tył auta jest z kolei bardziej elegancki, niż drapieżny – podobnie jak w większym 508. Z sedana wzięto pomysł z szeroką listwą łączącą obie lampy, napisem PEUGEOT umieszczonym na niej oraz potrójnymi diodowymi paskami świateł pozycyjnych.

Zmieniła się też sylwetka modelu. Linia maski biegnie bardziej poziomo, a obie bryły – maski i kabiny – są od siebie wyraźnie oddzielone. Tylna część nadwozia jest mocno wysunięta, z klapą bagażnika biegnącą pionowo już od dolnej linii szyby. Nad tylnym oknem widać natomiast sporą lotkę, dodającą sportowego wyglądu.

Peugeot 208 - wnętrze

W kabinie nowego Peugeota 208 da się zauważyć inspirację nowym 508, ale różnic jest jednak więcej, niż w przypadku stylistyki przodu i tyłu nadwozia. Jest tu oczywiście wygodna, mała kierownica, jest charakterystyczna „budka” z zegarami, tudzież ekranem wirtualnego kokpitu. Podobne jak w 508 są też dźwignia zmiany biegów czy przyciski na konsoli środkowej.

Co różni oba modele, to choćby umieszczenie centralnego ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego. O ile w 508, ze względu na większą ilość miejsca, wyświetlacz wciśnięto na konsolę środkową, pod nawiewami, tak w 208 ekran wystaje sponad deski rozdzielczej, a nawiewy ulokowano poniżej.

Zobacz także: zaostrzenie kar za kradzież tablic rejestracyjnych

REKLAMA

Peugeot 208 2019 Materiały prasowe
Peugeot 208 2019

Peugeot 208 - napęd

Jeśli chodzi o napęd nowego Peugeota 208, czeka nas rewolucja. Model oferowany będzie z szerokim wyborem napędów – oprócz silników benzynowych i Diesla pojawią się też wersje z napędem elektrycznym.

Ten ostatni wariant będzie najprawdopodobniej tym samym napędem, jaki znamy z nowego DS3 Crossback E-Tense. Moc maksymalna sięga tu 136 KM, zasięg wg normy WLTP dochodzi do 300 kilometrów, a ładowanie baterii przy użyciu szybkiej ładowarki pozwoli uzupełnić akumulator do 80 proc. w 30 minut.

Więcej szczegółów poznamy podczas oficjalnego debiutu samochodu na targach motoryzacyjnych w Genewie na początku marca. Prawdopodobnie wcześniej producent wypuści w świat oficjalne zdjęcia w lepszej rozdzielczości.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA